©Reuters

Projektil Nemanje Radonjića: Nastavlja se dominacija Srba u Italiji (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 18.10.22. | 21:49

As Torina načeo Čitadelu u duelu kupa (4:0)

Prethodnog vikenda niz srpskih reprezentativaca je briljantnim partijama u Italiji privukao pažnju šire fudbalske javnosti, a na niz saigrača iz nacionalnog tima nadovezao se Nemanja Radonjić spektakularnim golom protiv Čitadele.

Hitri krilni napadač Torina u 21. minutu susreta Kupa Italije posle prodora je sa više od 20 metara oprobao udarac i poslavši loptu u dalji ugao načeo člana Serije B.

Radonjić je golom prekinuo post koji je trajao od kraja avgusta i pogotka u pobedi Bikova nad Kremonezeom (2:1).

Srpskiom reprezentativcu koji je u novu sredinu stigao ovog leta večerašnji pogodak je treći u aktuelnoj sredini pošto je uz pomenuti pogodak u 3. kolu Serije A pogodio i mrežu Palerma na debiju u okviru prethodnog kola kupa.

U nastavku večerašnjeg susreta Torino je sa još tri gola ubedljivo i rutinski stigao do pobede (4:0). Pelegri je u 55. minutu udvostručio prednost, a Šurs i Zima su potom otklonili i poslednje dileme po pitanju ishoda.