Prva pobeda Dejana Stankovića u Đenovi, Sampdorija se koprca

Vreme čitanja: 2min | ned. 19.03.23. | 14:38

Smanjen zaostatak u odnosu na Speciju i prepušteno poslednje mesto...

Dočekala publika u Đenovi da slavi pobedu Sampdorije! Prvi put od maja prošle godine i prvi put otkako ekipu vodi Dejan Stanković. Ekipa srpskog stručnjaka odigrala je veoma dobro u prvih 45 minuta protiv Verone, stekla dva gola viška i kasnije u nastavku imala dosta sreće da stečeno sačuva - 3:1. Uloga heroja ide iskusnom Manolu Gabjadiniju, strelcu oba pogotka za domaćina; apsolutni tragičar je Adolfo Gaič, momak kome su u razmaku od pet minuta poništena dva gola.

Gledano iz ugla kluba sa Marasija nada da se može do opstanka jeste tanka, ali postoji. Zaostatak za prvim klubom iznad crte (Specija) smanjen je na devet bodova. S druge strane, kada se računi budu svodili na kraju sezone , ovaj neuspeh skupo bi mogao da košta Veronu, jer propuštena je lepa prilika da se pomenutoj Speciji priđe na samo dva boda minusa.

Stankoviću i Sampdoriji ovo je drugi trijumf u 2023. godini, a ono što može da raduje i nekadašnjeg trenera Crvene zvezde i navijače Đenovljana jeste rast efikasnosti na domaćem terenu. Protiv Bolonje, sredinom februara, Dorija je po prvi put u njegovom mandatu postigla gol kod kuće. Danas evo tri komada. Nije zanemarljiv momenat za ekipu koja se grčevito bori za opstanak...

Manolo Gabjadini poghađao je u 24. i 35. minutu. Taj drugi pogodak postigao je sa više od 20 metara, doduše uz malu pomoć Lorenca Montipa. Između ta dva pogotka još jedan važan momenat utakmice: Bram Nejtnik posle udarca našeg Darka Lazovića - ponovo jedan od najboljih u redovima Verone - i čudne putanje lopte, reaguje na gol-liniji i sprečava izjednačenje.

Verona je bila bolja u drugom delu. Refkletovalo se to kroz dva pogotka nesrećnog Adolfa Gaiča, ali oba puta VAR je bio 'protiv' Argentinca. Prvo u 61, pa onda u 66. minutu.

Uspela je Verona da zakuva u samoj završnici, smanjili na 1:2 preko štopera Marka Faraonija, da bi konačan rezultat postavio mladi Alesandro Zanoli u dubokoj sudijskoj nadoknadi, kada su gosti maltene sa svih 10 igrača bili na polovini rivala.

Zanoli je tako postao tek peti igrač Sampdorije koji se ove sezone upisao u strelce...

Filip Đuričić igrao je do 72. minuta za domaćina, Darko Lazović zamenjen je nešto ranije.