(©AFP)
(©AFP)

Rajković sam protiv atomske navale Pari Sen Žermena, sprečio je debakl ali ne i poraz (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.09.20. | 22:47

Ikardi sa dva komada rešio pobednika

Branio je Predrag Rajković šta je mogao, oduševio francusku fudbalsku nekim sjajnim paradama, ali poraz svog Remsa od Pari Sen Žermena nije mogao da spreči – 0:2. Međutim, sprečio je mnogo ubedljiviji poraz domaćeg tima protiv favorizovanog šampiona.

Krenuo je PSŽ sa atomskom navalom na Rems. Draksler i Di Marija iza Mbapea, Ikardija i Nejmara su najofanzivnija moguća postavka koju Tuhel ima na raspolaganju.

Videlo se od starta da će Sveci kidisati ka golu Rajkovića, ali i da je srpski golman raspoložen. U sedmom minutu je skinuo šut Mbapea, ali tri minuta kasnije nije mogao ništa kada je odbrana zaspala. Mbape je pronašao Ikardija koji je pobegao čuvarima i šutirao hiriruški precizno. Rajković nije stigao ni da trepne…

Nastavili su gosti da napadaju, pretili su šutevima sa distance Draksler i Di Marija, da bi Rajković čudesnom paradom u 15. minutu zaustavio šut Ikardija glavom sa pet metara. PSŽ je imao posed lopte preko 70 odsto u prvih pola sata i navaljivao je svim silama ka drugom golu. Imao je i Nejmar sjajnih poteza, a Rems je prvi put ozbiljnije pripretio u 42. minutu. Sreća i Rajković su spasili domaćina mnogo negativnijeg rezultata na poluvremenu od minimalnih 0:1.

I drugo poluvreme je krenulo šutem Paredesa koji je zaustavio srpski golman. PSŽ je držao loptu i napadao, Rems se povukao i branio čekajući neku kontru ili poklon. U 63. minutu je sve bilo rešeno. Klasa Parižana je došla do izražaja. Sjajan dupli pas Mbapea i Drakslera je krunisao Ikardi rutinskom završnicom sa peterca. VAR je pokazao da nije bio u ofsajdu…

PSŽ je pretio i posle toga, Rajković je zaustavio bombu Mbapea sa 20 metara. Tek u poslednjih dvadesetak minuta su gosti spustili gas i dopustili domaćinu da “oseti loptu”, ali je sve bilo rešeno…

FRANCUSKA 1 – 5. KOLO

Lil - Nant 2:0 (1:0)