Reding se oprostio od premijerligaških snova (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.04.21. | 15:00

Tim Veljka Paunovića remijem sa Svonsijem (2:2) izgubio i teoretske šanse za plasman u viši rang

Reding je 44. kolo Čempionšipa dočekao sa tek teoretskim šansama da obezbedi baraž za Ligu šampiona, međutim tračak nade ekipe Veljka Paunovića ugasio je direktni konkurent za odabrano društvo Svonsi.

Gosti su nakon preokreta režiranog u drugom poluvremenu uspeli da steknu prednost i nagoveste epilog, a gol za remi Redinga nije bio dovoljan da spreči urušavanje snova domaćina.

Iako je prvo poluvreme nagoveštavalo drugačiji epilog, a vodeći pogodak Meitea je rasplamsao nadu domaćina, dalji tok utakmice nije se odvijao po planu Redinga. Afrički ofanzivac glavom je uspeo da prosledi loptu u gol posle centaršuta Svifta u 31. minutu i donese radost domaćinu koja je trajala do 67. minuta. Odgovor Svonsija režirao je Lov koji se našao na pravom mestu da odbijenu loptu posle intervencije Vudmana prosledi u mrežu.

Svonsi je potpuni preokret režirao 16 minuta kasnije, a strelac za vođstvo gostiju bio je Aju. U sudijskoj nadoknadi, remi Redingu obezbedio je Esteves, ali je bod bio premali plen da očuva nadu Paunovićevih izabranika.

Dva kola pre kraja Čempionšipa fudbaleri Redinga imaju 69 bodova, dok su Svonsi, Barnsli i Bornmut na nedostižnih plus osam.