Nikola Stojiljković (©Printscreen)

Senzacionalni Stojiljković, do het-trika u 90+3, 90+10 i 90+14!

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.12.22. | 00:12

Preokret i pobeda Al Rijada

Dugo je pokušavao da pronađe sebe u evropskom fudbalu i nigde izuzev na početku karijere nije uspeo da se zadrži duže od jedne sezone. Danas Nikola Stojiljković vodi napad Al Rijada u kojem se izgleda odlično snalazi.

Nekadašnji centarfor Crvene zvezde postigao je nešto zaista vredno divljenja u velikom preokretu i pobedi njegovog kluba nad domaćim Al Sahelom rezultatom 3:1 (0:0). Naime, Stojiljković je upisao senzacionalni het-trik u nadoknadi vremena! Tačnije, u trećem, desetom i četrnaestom minutu dodatnog vremena...

Sve je bilo spremno za slavlje domaćina koji je preko Mazena Al Suvailema na startu drugog poluvremena doveo Al Sahel u vođstvo, a onda je Stojiljković upalio motore u poslednji čas i probušio mrežu! Prvo je to učinio sa bele tačke, potom i nakon dva centaršuta – sa desne, onda i leve strane. Srpskom golgeteru je ostalo bilo samo da usmeri loptu u mrežu, pošto odbrana Al Sahela nije izgleda ni blizu koncentrisano da sačuva mrežu i uzme makar bod na kraju...

Ko zna kako bi se utakmica završila da je Al Sahel stigao do vođstva i ranije, pošto je Murad Hedli u 29. minutu promašio jedanaesterac, svakako je sjajna vest da je srpski internacionalac nastavio seriju golova. Naime, on je sada nanizao četiri utakmice u kojima je tresao mrežu, što je uticalo da Al Rijad veže tri pobede.

Četvrto mesto koje vodi u elitnu ligu Saudijske Arabije sada je samo tri boda daleko.