Vojvodina četa nije se predala, čak je i vodila (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 01.07.22. | 06:19

Putnika u četvrtfinale Kopa Libertadores između Fortaleze i Estudijantesa rešiće revanš u Argentini

Veliko, pozitivno, iznenađenje brazilske Serije A iz prošle sezone, ekipa Fortaleze, nikako da se sastavi u novom mandatu. Plavo-crveni bili su četvrti u Seriji A, dok su trenutno, posle 14 rundi tekuće sezone na začelju tabele sa svega 10 bodova.

Uprkos tome, izabranici Huana Pabla Vojvode ne pomišljaju da se predaju. Vezali su pobede u prvenstvu i kupu, a pre nekoliko dana vodili 2:0 protiv aktuelnog šampiona Atletiko Mineira u gostima. Ipak poraženi su 2:3. Ako bi počeli da čuvaju stečenu prednost, verovatno bi i napredovali na tabeli, jer nekoliko je primera ove sezone da su vodili, a onda osvojili bod ili ostali bez ikakvog plena. Ponovilo im se to i u prvom okršaju sa Estudijantesom u četvrtfinalu Kopa Libertadores (1:1).

Domaćin je poveo u 55. minutu pogotkom Silvija Romera, uz dosta sreće jer je lopta posle njegovog nepreciznog šuta pogodila protivničkog defanzivca i promenila pravac, ali su gosti iz Argentine izjednačili osam minuta kasnije lukavim potezom Leandra Dijaza da podigne loptu nakon povratnog pasa, pa zadovoljniji čekaju revanš na svom stadionu za nedelju dana.

Ni Estudijantes nije ušao u sezonu kao što su se nadali na stadionu Hose Luis Hirši. Gostovanje u Brazilu dočekali su sa dva poraza u domaćem prvenstvu, a posle pet kola nalaze se na 17. mestu u grupi timova sa sedam osvojenih bodova. Nagoveštava to da ćemo gledati neizvestan revanš u borbi za četvrtfinale elitnog takmičenja.