Vratilo se za Zvezdu... Kopenhagen preživeo Termopilski klanac protiv Sparte! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 15.08.23. | 22:19

Lud meč na Letni, posle 120 minuta fudbala bilo 3:3, na kraju 4:2 za Dance u penal seriji

Dugo su u Kopenhagenu patili za porazom od Crvene zvezde u kvalifikacijama za Ligu šampiona leta 2019. godine. Bili su to oni epski mečevi, završeni istorijskom penal serijom posle koje je srpski šampion krenuo uzlaznom linijom, a Kopenhagen je stagnirao.

Izgubili su tu penal seriju, ali su u glavnom gradu Danske sada poravnali račune sa fudbalskom srećom. Kroz pravi Termopliski klanac prošli su igrači Kopenhagena na čuvenoj Letni. Dva puta morali da jure zaostatak u produžecima. Uspeli su da se uzdignu, izbore remi (3:3) i na kraju slave posle penal serije – 4:2. Junak je golman Grabara koji je odbranio penal Serensenu i najavio dvomeč protiv Rakova. Biće to istorijski trenuci za Kopenhagen, tim koji nikada nije uspeo da veže dva učešća u Ligi šampiona. Sada ima zicer situaciju.

Utakmicu na nivou Lige šampiona odigrali su češki i danski šampion. Svega je bilo u Pragu. Golova, preokreta, mnogo šansi, čak se u jednom trenutku činilo da će junaik meča biti bivši igrač Partizana i Čukaričkog Veljko Birmančević. Srpski ofanzivac je u 80. minutu možda napravio potez karijere. Tada je kao brzi voz prošao pored Jelerta, ušao u peterac i uspeo da provuče loptu pokraj leve stative.

Tresla se Letna u tim trenucima, jer je Sparta posle šokantnog vođstva Kopenhagena u prtvom minutu napadalča u talasima. I zaslužila izjednačenje mnogo pre pogotka Birmančevića. Napadao je i Kopenhagen, ali je Kmil Grabera već u prvom poluvremenu imao šest odbrana.

Imala je psihološku prednost Sparta posle pogotka Birmančevića. Imala je i vođstvo u prvom produđetku pošto je Kazim Laci u 105. minutu postigao divan gol iz slobodnog udarca.

Kopenhagen je bio na kolenima, ali ne i na zemlji. Izgubili su Danci niti igre, ali su imali velikog majtora u liku i delu Viktora Klaesona, koji se posle ubačene lopte iz auta dobro snašao i ugurao je nekako u gol.

Ni to nije bio vrhunac uzbuđenja na Letni. Jedan od tragičara iz regularnog dela, Spartin napadač Viktor Olatunji uspeo je da pokupi jedan odbitak i ponovo dovede domaćina u vođstvo.

Međutim, ni to nije pomoglo Sparti. Jer su poklekli posle još jednog prekida. I opet Klaeson bio najpisebniji i pogodio glavom.