Rodrig Bobua i Vasilije Micić (©Star Sport)

Bobua overio Darušafaku trojkom, Micić blokadom odveo Efes do polufinala sa Fenerom

Vreme čitanja: 2min | sre. 31.05.23. | 21:22

Odlične reakcije dvojice bekova, Fenerbahče na krilima Gudurića dobio Tofaš

Posle Pinar Karšijake i Anadolu Efes je u polufinalu turskog prvenstva. Uz donekle očekivanu dramu, prolaz dalje overio je Rodrig Bobua trojkom dve sekunde pre kraja za konačnih 86:84 (20:24, 19:20, 22:19, 25:21).

Bobua je pogodio najvažniji šut na utakmici, a možda i ključnu blokadu zabeležio je Vasilije Micić! On je posle trojke Bobue sprečio Markela Starksa da možda pogodi trojku za preokret. Izblokirao je njegov pokušaj nakon dodavanja iz auta, posle čega je isteklo vreme i utakmica je rešena u Efesovu korist. Srpski as ekipu je predvodio i kao najefikasniji strelac pošto je spakovao 22 poena (7/14 iz igre, 3/7 za tri) i osam asistencija zbog čega je na kraju proglašen za MVP.

Njegov dugogodišnji partner u najvećim uspesima Šejn Larkin ubacio je 18 poena, od čega pet trojki iz deset pokušaja. Bobua je susret završio sa 15 poena uz 6/9 iz igre. Kod Darušafake sjajan je bio Gejb Olaseni sa 24 poena i 12 skokova.

Darušafaka je gotovo ceo susret kontrolisala rezultat i ritam, imala razliku koja je išla i do deset poena u ranoj fazi treće četvrtine, ali je na kraju iskustvo doskorašnjeg prvaka Evrope ipak donelo prevagu.

Efes koji ni večeras na raspolaganju nije imao Krisa Singltona, Tibora Plajsa, Amata Mbaja i Brajanta Danstona napravio je dobar rezultat i sada ide na Fenerbahče koji je takođe u dve utakmice bio bolji od Tofaša rezultatom 98:87 (26:13, 23:25, 21:22, 28:27). Gosti su serijom 19:4 u drugoj polovini prve četvrtine stigao do +13 (26:13) i tu razliku uz manje ili veće amplitude uspeo da zadrži uz potpunu dominaciju tokom odlučujućih deset minuta.

Najdžel Hejs bio je najefikasniji igrač utakmice sa 25 poena (11/15 iz igre, 3/3 za tri), dok je Marko Gudurić skupio 16 poena (5/7 iz igre, 3/5 za tri), tri asistencije i skok za nepunih 25 minuta na parketu. Džonatan Motli dodao je 15, a Tarik Biberović 13 poena. Kod domaćina Bubakar Ture ponovo je bio dominantna sila sa 24 poena uz skok do dabl-dabla, dok je Tajler Enis imao 14 poena, pet dodavanja i četiri uhvaćene lopte.