Boriša Simanić (© Star Sport)

Mega Mozzart silovita na startu polufinalne serije

Vreme čitanja: 1min | sub. 14.05.22. | 18:33

Izabranici Vladimira Jovanovića savladali Vojvodinu 87:60

Ekipa Mege Mozzart sigurnim korakom ide ka finanlu prve faze plej-ofa Superlige Srbije. Prvo je tim trenera Vladimira Jovanovića u četvrtfinalu savladao Slobodu, a sada je bio ubedljiv i protiv Vojvodine na startu polufinalne serije 87:60. Megi Mozzart je potrebna još jedna pobeda do plasmana u finale. U drugoj polufinalnoj seirji igraju Borac i Mladost iz Zemuna.

Utakmica nije bila rezultatski uzbudljiva. Sve je bilo jasno već posle prve deonice kada je Mega Mozzart imala 16 poena prednost. Posle 10 minuta košarke na semaforu je stajalo 28:12. Međutim druga deonica je bila još brutalnija po goste iz Novog Sada.

Svega osam poena je postigla Vojvodina u drugoj deonici, a na poluvremenu je Mega Mozzart imala ogromnih plus 37. Pitanje pobednika se posle toga nije postavljalo.

Najefikasniji u pobedi bio je Boriša Simanić sa 18 poena i 12 skokova. Pratio ga je Samson Ružencev koji je ubacio 16 poena, dok su po 10 imali Aleksa Uskoković i Mihailo Mušikić.

Na drugoj strani Dušan Beslać je ubacio 16 poena. Zanimljivo da je na parketu proveo svih 40 minuta.