
Nedodirljivih nema, bitka za prvo mesto otvorena: Feneru u Beogradu zazvonilo u ušima
Vreme čitanja: 2min | uto. 24.03.26. | 20:42
Makabi tukao lidera Evrolige – 94:89
Opšta papazjanija u Evroligi! Tek nekoliko sigurnih učesnika doigravanja, sve ostalo – otvoreno. Biće dramatično za ulazak na mesta koja vode u plej-in, jednako uzbuljivo u bici za direktnu prohodnost u plej-of, a ništa nije rešeno ni oko prvog mesta.
Nedodirljivih nema, dobrano se Fenerbahčeu zaljuljalo prva pozicija. Čak treći put u poslednja četiri kola turski klub doživeo je poraz. Šamar od Crvene zvezde u Beogradu, pa od Olimpijakosa u Pireju, a onda još jedan na strani – opet u glavnom gradu Srbije! Zazvonilo mu je u ušima od šamara Makabija – 94:89.
Izabrane vesti
Šanse mu nisu velike, biće potrebno štošta da mu se poklopi, ali još kako je Makabi u igri za plej-in. Pogotovo sa igrom kao u poslednjih mesec i po dana, pa i nešto više od toga. Jer, u tom intervalu klub iz Tel Aviva, koji ponovo kao domaćin igra u Beogradu otkako je počeo rat u Iranu, ima pet pobeda u šest utakmica u Evroligi.
Milano je jedini uspeo da uhvati ekipu Odeda Kataša na krivoj nozi, prevario ga je u Mediolanum forumu, ali je Fenerbahče prošao kao i Asvel, Monako, Bajern, te beogradski timovi – Crvena zvezda i Partizan Mozzart Bet. I za takav ishod velike zasluge idu na račun Tamira Blata i Romana Sorkina.
🔥🔥🔥
Častimo čitaoce Mozzart Sporta sa 2.000 dinara!
🔥🔥🔥
Naročito Romana Sorkina, jer bio je najefikasniji u sastavu Makabija sa 19 poena. Punio je kolone – upisao je pet skokova, te tri asistencije. Imao je i mirnu ruku u završnici kada je Fenerbahče pritisnuo u nekoliko navrata, ali najbliže što je uspeo da dođe je posed zaostatka.
Tamir Blat je zajedno sa Džimijem Klarkom bio prvi asistent ekipe, obojica su ih imali osam. Izraelac je utakmicu završio sa 10, a američki košarkaš sa 16 poena. Ošej Briset doprineo je sa 14 peona, a Itan Hord je zastao nadomak dabl-dabla: imao je devet poena i isto toliko skokova.
Fenerbahče je bezmalo celu utakmicu bio u zaostaku, vodio je u dvorani „Aleksandar Nikolić“ samo u prvoj četvrtini. Makabi ga je nadskočio, imao je više asistencija i više raspoloženih igrača. Previše toga u igri ekipe Šarunasa Jasikevičijusa svelo se na to šta će uraditi Nando de Kolo. Francuski veteran igrao je izvrsno, dao je 26 poena, ali je adekvatna podrška izostala.
EVROLIGA, 33. KOLO
Utorak
Makabi - Fenerbahče 94:89
/Sorkin 19 - De Kolo 26/
Žalgiris - Bajern Minhen (u toku)
Monako - Olimpija Milano (u toku)
Dubai - Panatinaikos (u toku)
20.30: (2,10) Valensija (14,00) Olimpijakos (1,80)
20.30: (1,35) Barselona (16,00) Anadolu Efes (3,50)
20.45: (1,30) Partizan Mozzart Bet (15,00) Asvel (4,70)
21.00: (1,45) Real Madrid (15,00) Hapoel TA (3,05)
Sreda
20.30: (2,20) Baskonija (15,00) Crvena zvezda (1,85)
31.mart
20.45: Virtus Bolonja - Pariz
*kvote su podložne promenama
Komentari / Podeli vest
tagovi
Obaveštavaj me
Evroliga
.jpg.webp)













