Boriša Simanić (©MN Press)

Simanić drugi meč zaredom na 20+ poena, samo jedan promašaj u pobedi nad Huventudom

Vreme čitanja: 1min | sub. 06.05.23. | 21:40

Dobru rolu imao je i Stefan Jović

Eksplodirao je Boriša Simanić potpuno prošlog vikenda u tesnom porazu od Reala u Madridu i ubacio 20 poena uz osam skokova, a izgleda da mu ne baš ta utakmica dala krila pošto je odigrao još i bolju rolu u pobedi Saragose nad Huventudom – 87:77 (19:17, 24:12, 19:22, 25:26).

Srpski reprezentativac podigao je lestvicu i drugu utakmicu zaredom išao na 20+ poena i bio najbolji pojedinac kluba sa severoistoka Španije. Simanić je za 27 i po minuta zabeležio 21 poen uz sedam uhvaćenih lopti i samo jedan promašaj iz igre (8/9, 2/2 za tri).

Isti napadački učinak imao je i Santi Justa, dok je dobru rolu imao i drugi srpski internacionalac iz redova Saragose – Stefan Jović. Iskusni plejmejker skupio je devet poena, tri skoka i dve asistencije za 25 minuta. Kod gostiju Ante Tomić zabeležio je 16 poena i sedam skokova, uz tri dodavanja, dok je Giljem Vives dopisao 13 poena.

Dušan Miletić je u porazu Đirone od Tenerifa (72:88) odigrao 18 minuta i imao šest poena uz sedam skokova. Aleksandar Cvetković je u Betisovom trijumfu nad Bilbaom sa 86:78 odigrao 20 minuta uz 12 poena, tri uhvaćene i jednu podeljenu loptu, dok je u redovima gostiju Nikola Radičević za 28 minuta pribeležio 11 poena, šest asistencija i pet skokova.