©Star Sport

Buran regionalni derbi: Zvezda se vratila iz ponora, imala šut za remi i pala u drami

Vreme čitanja: 2min | čet. 03.03.22. | 18:17

Novljanima pripao okršaj u Zagrebu - 11:9

Buran i izuzetno kvalitetan derbi Regionalne lige u vaterpolu. Jadran iz Herceg Novog je savladao Crvenu zvezdu u Zagrebu i stigao do šeste pobede u takmičenju - 11:9.

Crveno-beli su odigrali meč sa mnogo oscilacija, gubili su sa 4:1 u drugoj četvrtini, uspeli su sa se vrate u igru, ali ne i da budu na visokom nivou u nastavku meča. Novljani su ubacili u veću brzinu i ponovo su stekli tri gola prednosti u trećem kvartalu. Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima. Beograđani su serijom 3:0 na početku poslednje četvrtine stigli do izjednačenja, čak je i Gavril Subotić imao šut za preokret, ali je izblokiran, pa je Jadran ponovo dodao gas i stigao do pobede u dramatičnoj završnici. A, meč je za Jadran prelomio Đurović.

Crvenoj zvezdi je ovo bio četvrti poraz, pa je sa skorom 5-4 ostala na šestoj poziciji na tabeli.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Danilo Radović, koji je postigao tri pogotka, koliko je spakovao i Marko Petković . Kod Crvene zvezde je Stefan Pješivac postigao tri gola, a po dva su dali Gavril Subotić i Ivan Basara, ali uz prilično slabu realizaciju. Subotić je gađao 2/6, a Basara 2/7. Nedostajala je i znatno bolja efikasnost ostalih igrača.

Novljani su bili daleko efikasniji, a vrlo dobro je branio i Darko Đurović, koji je imao čak 12 odbrana. Sa druge stane, Vladimir Mišović je imao devet intervencija. Crveno-beki su ovim porazom sveli šanse na minimum da se nađu na završnom turniru, dok je Jadran iz Herceg Novog istakao kandidaturu da smakne splitski Jadran sa četvrte pozicije i plasira se n Fajnal-for regionalnog takmičenja.