©Reuters
©Reuters

De Zerbi na kolenima zbog promašaja, Areola odbranio London

Vreme čitanja: 2min | uto. 02.01.24. | 22:41

Bez golova u okršaju između Vest Hema i Brajtona, mnogo više razloga za nezadovoljstvo imali gosti

Londonskih 0:0 mnogo više je prijalo domaćem Vest Hemu, pošto je gostujući Brajton imao mnogo više prilika, bio kvalitetniji i direktniji rival na terenu, ali to nije uspeo da kruniše pobedonosnim pogotkom. Najveći krivac za to bio je fantastični golman domaćeg tima Alfons Areola.

Ekipa Roberta de Zerbija je u drugom poluvremenu ozbiljno pritisnula domaći sasta, odlične šanse su imali Evan Ferguson, Jakub Monder i Adam Lalana, ali se Areola nije dao savladati. Nakon Moderove prilike u 86. minutu, italijanski trener je u neverici čak pao i na kolena, ali sreća jednostavno nije bila uz njegov tim.

Ipak, ima i sastav Dejvida Mojesa za čim da žali, bez obzira na to što je imao svega nekoliko povoljnih situacija, ali je jedna prilika bila kolosalna. Igrao se 61. minut, kada je rikošet posle odbijene lopte došao do druge stative na kojoj je bio Tomaš Souček, ali je on umesto u mrežu gađao pored gola.

Odnos snaga na terenu jasno opisuje i činjenica da su gosti imali 22 udarca, a domaći šest, te da je Brajton imao čak 68 odsto loptu u svom posedu.

Vest Hem je donekle bio konkretniji samo u prvih pola sata utakmice, kada su rezultat mogli da promene Edson Alvarez i Džejms Vord Praus. Ipak, od završnice prvog dela igre je dominirao Brajton, ali Alfons Areola i tada sačuvao svoju ekipu, zaustavivši pokušaje Danija Velbeka, Džeka Hinšelvuda i Paskala Grosa.

Vest Hem je sačuvao tri boda prednosti u odnosu na današnjeg protivnika i ostao na šestom mestu na tabeli, dok se Brajton probio na sedmu poziciju i zbog bolje gol-razlike preskočio indisponirani Mančester Junajted.