""

Barsa na mišiće - fudbal u drugom planu na Nou Kampu, Paulinjo ni u protokolu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.08.17. | 21:54

Katalonski gigant slavio sa 2:0 na polupraznom stadionu

Počela je primera, a kao retko kada do sada, u Barseloni je fudbal bio u drugom planu. Teroristički napad koji je nedavno potresao srce Katalonije uticao je da na otvaranju sezone na Nou Kampu utakmici Barselone i Betisa prisustvuje, za tamošnje prilike skromnih 56.000 navijača. Ipak, oni koji su došli, videli su pobedu Barselone nad timom iz Sevilje od 2:0.

Logično, bio je to prvenac novog trenera Ernesta Valverdea sa Barselonom u šampionatu, mada je evidentno da katalonski gigant i dalje ima ozbiljne probleme u igri odlaskom Nejmara u Pari Sen Žermen.

Međutim, večeras je blistavih nekoliko minuta u završnici prvog poluvremena bilo dovoljno da Barselona osigura pobedu protiv skromne ekipe Betisa.

Igrao se 36. minut kada je Žordi Deulofeu centrirao sa desne strane ka petercu gde se nalazio Lionel Mesi, ali je loptu zakačio defanzivac Betisa Alin Toska i sproveo je u sopstvenu mrežu. Tri minuta kasnije dobru partiju mladi Deulofeu je zaokružio direktnom asistencijom Serđiju Robertu kojem nije bilo teško da iz neposredne blizine povisi na 2:0.

Iako nije dao gol večeras, najagilniji u timu Barselone bio je Lionel Mesi. Nije, međutim, imao dovoljno sreće da se upiše u strelce. A čak pet puta je bio u prilici da to uradi, mada uglavnom udarcima sa distance.

Inače, 40.000.000 evra plaćeni Brazilac Paulinjo nije se našao ni u protokolu za ovu utakmicu koja je počela minutom ćutanja u znak sećanja na žrtve terorističkog napada.

ŠPANIJA 1 - 1. kolo:

Leganes – Alaves 1:0 (1:0)