"Tomić"

Barsa se naoštrila pred Zvezdu, Baskonija izlečila evroligaške rane

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.10.16. | 14:39

Huan Karlos Navaro nije igrao ni na ovom meču za Blaugranu

TomićBarselona se oporavila od poraza od Fenerbahčea u Evroligi razbijanjem Real Betisa u okviru ACB lige rezultatom 80:58. Huan Karlos Navaro nije igrao ni na ovom meču, ali su ga pošteno odmenili saigrači pa je njih šestorica bilo dvocifreno.

Najefikasniji je bio Markus Erikson sa 17 poena, a pratili su ga Vezenkov sa 14, Ante Tomić i Tajris Rajs sa po 12 i  Bred Oleson sa 11. Stefan Peno je shodno godinama imao solidnu minutažu od 16 minuta, ali se nije upisao u strelce.

Ekipa Jorgosa Barcokasa se tako razigrala pred gostovanje Crvenoj zvezdi u okviru Evrolige koje je na programu u sredu 26. oktobra od 19 časova u Beogradskoj Areni.

Sigurna je bila i Baskonija koja se brzo oporavila od poraza protiv Žalgirisa i na još jednom gostovanju ovoga puta došla do bodova. Sa pet igrača iznad 10 poena tim iz Vitorije je nadjačao domaćina u čijim redovima je igra Luka Bogdanović koji je dao šest poena. U gostujućem timu najbolji su bili Adam Hanga sa 16, Fojgtman i Šengelija su dali po 14.

Valensija je takođe bila ubedljiva na gostovanju. Ovoga puta pao je Obradorio rezultatom 92:75 uz 19 poena i pet skokova Dubljevića.

Unikaha je iščupala pobedu u gostima protiv Tenerifa. Klub iz Malage je slavio s 73:72, a jedan od najboljih na parketu u redovima gostiju bio je Dejan Musli koji je ubacio 15 poena i tome dodao pet skokova. Nemanja Nedović nije igrao, jer se još nije oporavio od povrede.