""

Bikovi su upropastili Božić u Oklahomi

Vreme čitanja: 1min | pet. 25.12.15. | 23:08

Čikago Bulsi slavili protiv Tandera u prazničnom spektaklu

Čikago Bulsi oteli su božićnu radost Oklahomi. Tim Freda Hojberga stavio je tačku na seriju poraza i posle tri neuspešna pohoda ostvario je trijumf protiv nedovoljno raspoloženih Tandera - 105:96 (32:26, 22:26, 32:16, 19:28).

Dok su navijači Oklahome čekali da se njihov pakleni tandem Durant – Vestbruk razgoropadi i obraduju gotovo punu Čisapik Enerdži Arenu, Džimi Batler, Pau Gasol i Derik Rouz su ukrali šou i pokvarili praznično raspoloženje.

Bulsi su kontrolisali ritam i tok utakmice od prvog do poslednjeg minuta, a upravo su i tokom svih 48 minuta držali vođstvo u svojim rukama. Već u prvoj deonici bilo je 12 poena viška, u finišu trećeg kvartala čak 18, da bi se domaći košarkaši kasno probudili i u poslednjoj četvrtini uspeli da zaostatak svedu samo na pristojnih devet koševa.

Batler je meč završio sa 23 poena, šest skokova i po četiri asistencije i ukradene lopte, Pau Gasol je dodao 21 poen, 13 skokova i šest asistencija, a Rouz 19 koševa. Na drugoj strani Durant je imao 29 poena, devet uhvaćenih lopti i sedam asistencija, dok je Vestbruk dodao 26 koševa, osam završnih dodavanja i sedam skokova.