""

Čempionšip: Barnli došao glave Rendžerima, Žigić igrao 90 minuta

Vreme čitanja: 2min | sub. 26.10.13. | 18:14

Ekipa Harija Rednapa u derbiju 13. kola doživela prvi poraz u sezoni

U Čempionšipu više nema neporaženih ekipa! Prvi favorit za osvajanje prvog mesta i povratak u Premijer ligu, ekipa Kvins Park Rendžersa, poražena je uvelikom derbiju od Barnlija rezultatom 0:2, pa je lider sada povećao prednost u odnosu na prvog pratioca na čak pet bodova.

Junak velike pobeda domaćeg tima je Ings, strelac oba gola, koji je mrežu Roberta Grina tresao u 65. i 88. minutu iz penala.

Neočekivani poraz doživeo je još jedan od favorita za viši rang, dvostruki prvak Evrope Notingem Forest, koji je poklekao na gostovanju najslabijem timu lige. Jeovil je slavio rezultatom 3:1, a sva četiri pogotka pala su u prvih 45 minuta. Zahvaljujući ovom trijumfu Jeovil je pobegao sa samog začelja.

Važnu pobedu ostvarile su Lisice iz Lestera. Ekipa Najdžela Persona bila je bolja od Bornmuta (2:1) i zahvaljujući tome izbila na drugo mesto.

U susretu Derbi - Birmingem nije bilo pobednika - 1:1. Nikoila Žigić odigrao je ceo meč, ali bez značajnijeg učinka.