""

Ćiro, Ćiro i hit je Lacio! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.10.17. | 22:36

U fenomenalnoj formi su Nebeskoplavi

Šesta uzastopna pobeda u svim takmičenjima, samo jedan poraz i dva remija u 13 takmičarskih mečeva od starta sezone, dve pobede nad Juventusom - Lacio je kaznena ekspedicija! Nova žrtva Nebeskoplavih je očajni Kaljari koji je na Olimpiku isprašen sa 3:0! I Lacio deli treće mesto na tabeli sa Juventusom. Samo tri boda manje od lidera Napolija.

Lacio igra izand svih očekivanja!

Promena trenera nije pomogla Kaljariju, Dijego Lopez nije napravio šok-terapiju, Kajlari je bio lak plen za sjajne Rimljane.

Skoro sa pola gasa, predvođen neverovatnih Ćirom Imobileom, Lacio je pregazio goste sa Sardinije kao plitak potok. Imobile je sa nova dva gola pobegao pratiocima na čelu liste strelaca. Imobile ima 13 golova na 10 mečeva! Gotovo sigurno će nadmaiti onu sezonu karijere iz Torina kada je sa 23 gola bio prvi strelac Serije A.

Imobile je u šestom minutu iznudio penal koji je pretvorio u gol i otvorio Laciju vrata pobede. Na isteku prvog poluvremena je iskoristio sjajnu asistenciju Adama Marušića za 2:0 i tu je bio kraj svih Kaljarijevih nadanja. Doduše, Sardima je na 1:0 poništen gol zbog ofsajda. Milimetarskog, ali opravdano.

A tek što je počelo drugo poluvreme, Bastos je na centaršut Luisa Alberta postavio konačnih 3:0.

Sergej Milinković Savić je opet bio standardan u domaćem timu. Nije se upisao u lisu strelaca ili asistenata, ali je pružio još jednu dobru partiju. U finišu meča je bio blizu gola, ali je njegov šut sa distance završio zamalo pored gola.