""
""

“Deda“ Mekoli na Farskim Ostrvima otvorio Severnoj Irskoj vrata prvenstva Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 04.09.15. | 22:50

Bez starca nema udarca! Fudbalska reprezentacija Severne Irske nalazi se na dobrom putu da izbori istorijski, prvi plasman na prvenstvo Evrope. Irci su u gostima, doduše, uz mnogo muke pobedili Farska Ostrva kao gosti sa 3:1 i preuzeli prvo mesto na tabeli F grupe.

Severni Irci iskoristili su na najbolji mogući način remi do ovog kola prvoplasirane Rumunije koja je večeras odigrala bez golova na gostovanju u Budimpešti.

Najzaslužniji za važnu pobedu gostiju u Toršavnu bio je iskusni, 35-godišnji defanzivac Vest Bromvič Abliona, Geret Mekoli koji je postigao dva gola.

Baš su se namučili gosti na Farskim Ostrvima, iako je Mekoli u 12. minutu doveo Irce do prednosti. Šok za goste usledio je u 36. minutu kada je Simun Edmunson doneo izjednačenje.

Ipak, imala je Severna Irska dosta sreće pošto je u 65. minutu upravo Edmundson zaradio drugi žuti karton i isključenje, pa su gosti mogli lakše da napadaju.

I, naravno, nije im trebalo mnogo da iskoriste brojčanu prednost. U 71. minutu ponovo je Mekoli bio najbolji u kaznenom prostoru gostiju i trasirao put ka pobedi.

Samo četiri minuta kasnije sve je bilo jasno. Kajl Laferti je rutinski iskoristio nepažnju odbrane Farana i postavio konačan rezultat.

Na meču u Budimpešti između Mađarske i Rumunije nedostajali su golovi, ali ne i šanse za pogotke pogotovo kada je u pitanju domaća selekcija.

Reprezentacija Rumunije zapretila je domaćinu tek u finušu utakmice, ali tada je već bilo kasno da se bilo šta promeni i prepustila je lidersku poziciju Severnoj Irskoj.

Ako se neko od navijača Grčke još i nadao da selekcija može da popravi utisak i uradi nešto više u finišu kvalifikacija, grdno se prevario.

Heleni su još jednom totalno razočarali svoje navijače, a na utakmici u Pireju slavila je reprezentacija Finske sa minimalnih 1:0.

Strelac jedinog pogotka na meču bio je Žoel Pohjanpalo u 75. minutu. Ovim trijumfom finski fudbaleri su sačuvali kakvu-takvu šansu da se nađu makar u baražu za plasman na završni turnir.