Denver video nestvarnog Kapelu i 23+25! Lilardovih 50, Lavin heroj Bulsa (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sub. 10.02.18. | 08:55

Nova briga zbog Miloša Teodosića, Boban Marjanović bez minuta. Solidni Nikola Jokić, Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica

Bilo je lepo dok je trajalo. Pobednička serija Nagetsa trajala je samo tri utakmice, jer su u Pepsi Centru na delu videli pravu napadačku silu u opremi Hjuston Roketsa - 130:104.

Mada su znali da ubace i više kada je trebalo (148 Lejkersima, 137 Juti), košarkaši Hjustona moći će da se pohvale da su Denveru ubacili najviše od svih dosadašnjih protivnika tokom sezone.

A kolo su vodili uvek raspucani Džejms Harden sa 28 poena (7/16 iz igre), uz 11 asistencija i sedam skokova i nestvarni Klint Kapela koji je za 28 minuta na parketu skupio 23 poena (9/15 iz igre) i čak 25 uhvaćenih lopti.

Hjuston je u domu Nagetsa slavio po starom, oprobanom receptu - šutevima za tri poena. Raspucavali su se gosti iz Teksasa i uputili čak 41 hitac sa distance, od čega je ispravno bilo 19, što je donelo sasvim dovoljan broj poena za miran tok meča. Poređenja radi, Denver je imao svega 3/28.

Puleni Majka D'Antonija nadigrali su Nagetse u gotovo svim najvažnijim elementima. Izašli su na liniju slobodnih bacanja 34 puta, ubacili 25. Nadskočili su protivnika (48-39), od čega je 11 skokova došlo u ofanzivnom delu, a osim što su bili nemoćni u odbrani šuta za tri poena, Nagetsi su gotovo sve pik'n'rol situacije pogrešno ocenili i tako dozvolili pregršt lakih poena za Hjuston.

Hjuston je do prve dvocifrene prednosti stigao već na skoro dva i po minuta pre kraja prve četvrtine. Zanimljivo, do kraja utakmice nije je ispuštala. Ni na tren. A razlika je išla i na čak 35 poena. Nagetsi su, prosto, bili nemoćni.

U redovima Denvera najbolji je bio Trej Lajls sa 24 poena. Svi ostali bili su daleko ispod margine.

Nikola Jokić je odigrao jednu od svojih prosečnih utakmica. Ništa što bi prosečnog čitaoca oborilo s nogu - 14 poena (6/8 iz igre), sedam uhvaćenih lopti i pet asistencija, za 21 minut na terenu.

Skromnog učinka bili su Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica u porazima Sakramenta, odnosno Minesote.

Zvanično najbolji srpski igrač u prethodnoj godini odigrao je 33 minuta protiv Portlanda i za to vreme skupio 10 poena, uz loše procente šuta (4/14 iz igre, 1/3 za tri), ali i po tri skoka i asistencije, dok je Portland slavio rezultatom 118:100.

Prva zvezda utakmice, ali i večeri, bio je najbolji igrač Trejlblejzersa Demijan Lilard. Ol star šuter je za 29 minuta ubacio vrtoglavih 50 poena, uz fantastične procente (16/26 iz igre, 8/13 za tri). Jusuf Nurkić je odigrao nešto skromniji meč, sa šest poena sedam skokova i četiri asistencije.

Bjelica je dobio nešto veći prostor za igru (21 minut), a za to vreme ubeležio je sedam poena (2/4 iz igre), uz još osam uhvaćenih lopti i jedno završno dodavanje.

Ipak, Minesota je oružje položila u dramatičnoj završnici utakmice sa Čikagom, koji je bio bolji za jedan poen - 114:113.

Heroj Bulsa i najbolji igrač utakmice bio je Zek Lavin, koji je 15 od svojih 35 poena ubacio u završnoj četvrtini, s tim da je pogodio i tri slobodna bacanja vredna pobede! Lavin je iskoristio svoju brzinu kako bi uputio šut za tri poena u trenutku kada su Bulsi zaostajali jedan dva poena (111:113). Prekršaj je skrivio najefikasniji igrač Vulvsa na utakmici Džimi Batler, koji je meč završio s 38 poena. Lavin je bio hladan kao druga strana jastuka, pogodio tri hica sa penala i tako potpisao trijumf.

Minesota je uspela da u poslednjih 18 sekundi uputi dva šuta za pobedu, oba za tri poena uprkos zaostatku od samo jednog koša, a neprecizni su bili Karl Entoni Tauns i Džimi Batler

Los Anđeles Klipersi dobili su Detroit rezultatom 108:95, u prvom susretu Blejka Grifina sa bivšim klubom. Dojučerašnji kapiten Klipersa ubacio je 19 poena.

Boban Marjanović nije odigrao ni minut, dok Miloš Teodosić nije bio ni na klupi zbog novih problema sa upalom stopala koje mu je zadavalo probleme tokom sezone. Još nije poznato koliko će kapiten srpske reprezentacije biti van terena...