""
""

Drama na Kipru! Voja Stanković u 93. minutu iznudio penal za Gabalu, prekid trajao 24 minuta! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 30.07.15. | 21:37

Dinamo iz Minska Vuka Rašovića i Nenada Adamovića slavio u Cirihu, PAOK sa desetoricom savladao Spartak, sigurni Rusi

Gabala slavi Voju Stankovića! Bivši štoper Partizana, koji se posle šest meseci boravka u Interu iz Bakua letos preselio u drugi azerbejdžanski klub, jedan je od najzaslužniji igrača za remi te ekipe na Kipru, protiv Apolona u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope - 1:1.

Posle duela Stankovića i Freire u trećem minutu nadoknade sudija Serhi Bojko iz Ukrajine pokazao je na belu tačku, a kapiten gostiju Žavid Huseinov bio precizan sa 11 metara. Na taj način je Gabala, koja je u prethodnoj rundi eliminisala Čukarički, stekla prednost uoči revanša na svom stadionu, ali to nije bio kraj utakmice. Duel u Larnaki je posle izjednačenja Gabale prekinut čak 24 minuta, najpre zbog protesta domaćih fudbalera protiv sudije Bojka, a potom i izliva nezadovoljstva navijača. Pod tim pritiskom sa tribina gosti su pobegli u svlačionicu dok se tenzija nije smirila. U međuvremenu je napadnut i sudija, a kad su se stvari dovele u normalu odigrana su još da minuta, ali promene rezultata nije bilo. U sastavu Apolona nije bilo povređenog srpskog veziste Luke Stojanovića.

Veliki podvig u ovoj fazi takmičenja napravio je i Dinamo iz Minska. Tim nekadašnjeg trenera Partizana Vuka Rašovića uzdignutih ruku vratio se iz Ciriha. Ekipa za koju igra Nenad Adamović slavila je u Švajcarskoj 1:0, pogotkom Fatosa Bećiraja iz penala (jedan domaći defanzivac igrao rukom posle prodora Adamovića) i stekla izvanrednu prednost pred revanš u Belorusiji, pa ne bi trebalo da ima problema da se izbori za četvrto kolo.

Među heroje prvih utakmica treće kola kvalifikacija mogu se ubrojiti i fudblaeri PAOK-a. Oni su u Solunu već od trećeg minuta igrali bez isključenog Viktora Migela, ali su pred kraj utakmice stekli mininalnu prednost u odnosu na slovački Spartak iz Trnave.

Ruski klubovi, Krasnodar i Rubin iz Kazanja opravdali su uloge favorita i praktično osigurali plasman dalje, dok Atromitos iz Grčke, AZ Alkmar i Žilinu imali lepe zalihe iz prvih duela.