"Pedro Enrike"

Enrike sevnuo i ozario Stanojevića - PAOK ima sve u svojim rukama (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 27.07.17. | 20:18

Pobede upisali Mlada Boleslav i Trakai

Pedro EnrikeNije pobeda, ali nije ni poraz, iako se i navijači PAOK-a često požale na “prokleti” start sezone po kome je solunski klub već poznat. Ali ovaj put nije tako crno, iako je Olimpik iz Donjecka opasno zapretio Grcima samo da bi na kraju PAOK ipak izborio veoma dobrih 1:1 pred revanš na domaćem terenu.

Stanislav Bilenki je u 49. minutu krunisao odličnu akciju Ukrajinaca za inicijalno vođstvo, ali već u 59. odgovor gostiju koji sebi nisu dozvolili da ostanu u nokdaunu. Pedro Enrike je u tom 59. minutu je nagovestio da bi Aleksandar Stanojević, koji je danas debitovao na klupi PAOK-a, trebalo ozbiljno da računa na 27-godišnje krilo iz Brazilac.

Kad je video da će PAOK teško probiti Olimpikov bunker - jer silni pokušaji da se u moru protivničih fudbalera uposli Aleksandar Prijović nisu urodili plodom - Enrike je uzeo stvar u svoje ruke. Stuštio se sa desnog krila ka protivničkom golu raspolutivši odbranu rivala kao nožem. I kao trešnjica na torti udarcem iz teškog ugla loptu proturio iza leđa Zaurija Maharadzea.

Stanojević je mogao da odahne. U Solunu se zna ko je favorit, a gol u gostima mnogo će značiti njegovom novom klubu.

U prvoj utakmici večeri, Mlada Boleslav je savladala Skenderbeg sa 2:1 i to taman što su se Albanci ponadali da će se neporaženi vratiti kući. Liridon Latifi je u 86. minutu anulirao prvi pogodak Jana Hramoste, ali je nekih 60-ak sekunda kasnije Adam Janos sačuvao obraz Česima i pogodio za konačnu pobedu.

Ništa bolje nije prošao još jedan “albanski” klub, koji doduše igra pod zastavom Makedonije. Škendija je sa identičnih 1:2 poražena na gostovanju kod litvanskog Trakaija, ali bi morala da bude zadovoljna s obzirom da je već u 57. minutu ostala bez Stenija Žuniora, da bi u 62. i Ardijan Kukuli dobio crveni karton, pa su gosti utakmicu završili sa devetoricom na terenu. Još i pre prvog isključenja gubili su sa 1:2, ali Trakai do kraja meča nije uspeo da materijalizuje brojčanu nadmoć i dva igrača više pretvori u pobedu koja bi revanš učinila formalnošću.