Pele se žali, Guedeš ne mari

Glumiš mangupa i šutiraš “panenku”? Letiš napolje, pa nek si i najbolji igrač

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.04.18. | 22:50

Pričaće se narednih dana o Helderu Guedešu

Veći deo karijere je proveo u drugoj ligi i kad je već u poznim igračkim godinama dospeo do elite ne želi tu da stane. Helder Guedeš je se nije uplašio prvoligaškog izazova po dolasku u Rio Ave 2015. godine. Ove sezone je najbolji strelac tima. Ali ume da bude vrlo neprijatan, pa ga je danas trener Migel Kardoso izveo iz igre već u 39. minutu sudara sa Tondelom što je za posledicu imali u gubitak prednosti - 1:1 na koncu 30. kola Primeire.

Rio Ave je dakle imao prednost pošto je Dijego Lopeš u 25. minutu pogodio za 1:0, ali taj gol je pao u senku nemilog događaja koji se desio desetak minuta kasnije. Guedeš je iznudio jedanaesterac i po svaku želeo da ga on i šutira. Standardni izvođač Pele na kraju se sklonio. Guedeš je mangupski probao “panenkom” da savlada Klaudija Ramosa. Odlični golman Tondele nije se dao prevariti. Ništa od gola.

Kardoso je pobesneo. Čim je naišla prva prilika izveo je Guedeša iz igre. Najbolji igrač Rio Avea burno je protestovao.

I da sve bude još gore, već u 52. minutu Marselo obara Tondelinog napadača Tomanea. Penal. Tomane insistira da šutira. Pogađa.