""

Grojter petardirao Nirnberg

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.08.14. | 22:19

U jednom od derbija drugog kola Cvajte Detelinari pokazali da će i ove sezone jurišati na Bundesligu

Grojter Firt je u prvom kolu nove sezone Cvajte morao da se zadovolji bodom na gostovanju Bohumu (1:1) iako je bio bolji, ali zato je sada sve naplatio i to sa kamatom! U jednom od najzanimljivijih duela drugog kola Detelinari su deklasirali Nirnberg rezultatom 5:1 i potvrdili da će i ove sezone jurišati na Bundesligu.

Ekipa trenera Franka Kramera zahvaljujući ovako ubedljivoj pobedi izbila je čelo tabele koje deli sa Bohumom, pošto dva tima imaju jednaku gol razliku.

Doskorašnji bundesligaš odolevao je samo u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 2:1 za domaće. U nastavku Grojter je dodao gas i potpuno razbio Nirnberg. Dva gola za zeleno-bele postigao je junak meča Abdul Rahman Baba, a po jednom u strelce su se upisali Šukalo iz penala, odnosno Vajland i rezervista Žulj. Srpski internacionalac i bivši napadač Crvene zvezde Ognjen Mudrinski je kao i u prvom kolu svih 90 minuta presedeo na klupi za rezervne igrače.

U narednom kolu Nornberg dočekuje FSV Frankfurt, dok Grojter Firt ide na noge Ingolštadu.