""

Gvardiolin 99. različit tim i opet isti ishod! Gaćinović oduševio Nemce, majstorija Džonsona spasila Menš (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 28.11.15. | 17:43

Hofenhajm je i dalje na jednoj jedinoj pobedi od 1. avgusta, Derbi severa pripao Hamburgeru

Osma utakmice kod kuće i osma ubedljiva pobeda Bajerna, ukupno 13. u sezoni za povećanje razlike u odnosu na drugoplasiranu Borusiju iz Dortmunda na +11! Bio je ovo 99. uzastopni meč na kome je Pep Gvardiola izveo drugačiji sastav u odnosu na prethodni i ponovo uobičajen ishod. Važna tri boda osvojio je Hanover i to lako i ubedljivo u duelu sa Ingolštatom, dok je Hofenhajm, koji na kontu ima samo jedan trijumf još od 1. avgusta ispustio dva gola viška u sudaru sa Menhengladbahom.

Zanimljivo, po prvi put u startnih 11 Ajntrahta našla su se sva trojica Srba - Medojević, Ignjovski i debitant Mijat Gaćinović koga su nemački izveštači ali i navijači na društvenim mrežama pohvalili za ono što je pokazao i pored poraza tima iz Frankfurta.

Pep Gvardiola danas je po 130. put vodio Bajern u zvaničnim utakmicama i zabeležio 101. pobedu. Rezultatski možda ne ubedljivo kao neke prethodne, ali igrački to je bilo na uobičajenom nivou Bavaraca. Herta se potpuno zatvorila, pokušala da izvuče što časniji poraz i u tome uspela - 0:2. Domaći su posao završili već u prvih 45 minuta. Pogocima Tomasa Milera (nastavio golgetersku seriju), odnosno Komana stekli su prednost koja je bila dovoljno da rutinski privedu utakmicu kraju.

Naš Miloš Pantović bio je na klupi, ali Gvardiola mu nije ukazao šansu, mada je imao pravo na još jednu promenu.

Borusija iz Menhengladbaha iza sebe ima najbolju partiju u Ligi šampiona i veliku pobedu nad Seviljom, ali protiv Hofenhajma Koltovi su bili na ivici poraza, što bi bio prvi neuspeh Andrea Šuberta u Bundesligi otkako je preuzeo ekipu. Borusija je povela, Hof okrenuo na 3:1 za nešto više od pola sata, ali finiš je primao gostima. Na 2:3 smanjio je Josip Drmić, da bi dva minuta pre kraja sjajnim golom, svojim drugim na utakmici, Fabijan Džonson postavio konačnih 3:3.

Hanover je osvojio jako važne bodove u borbi za opstanak. Ingolštat koji je do ovog kola važio za izuzetno tvrdu ekipu primio je tri komada za 25 minuta i već tada sve je bilo rešeno. Do važnih bodova došao je i Hamburger koji sada lakše diše i kreće ka gornjem delu tabele. U Derbiju severa Verder je samo jednom pripretio gostima i to kada je Udža smanjio na 1:2 u 62. minutu. Samo sedam minuta kasnije HSV je trećim golom otklonio sve dileme oko pobednika. Čudan pogodak postigao je Gregoriš u 27. minutu za 0:2, pošto je šutirao iz slobodnjaka sa više od 30 metara, a lopta nakon što je pogodila jednog igrača u živom zidu završila u mreži...

Srpski Ajntraht poražen je u Majncu 1:2. Od pomenute trojice naših internacionalaca daleko najbolji, dakle, bio je Mijat Gaćinović, pa treba očekivati da u budućnosti dobije mnogo više minuta od trenera Veha. Momci iz Frankfurta i nisu bili toliko loši, ali sasekao ih je crveni karton u prvog napadača Mejera u 40. minutu...