"Jokanović i Ins"

Jokanov Votford sa igračem manje zatvorio usta Insu: Gedijura vidi u budućnost, njegov pas doneo bod Stršljenovima (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pet. 03.04.15. | 22:57

Motin crveni karton anulirao odličan start gostiju, Bent postigao osmi gol u poslednjih 11 utakmica

Jokanović i InsPrvo mesto je bilo tu, prilika da Slaviša Jokanović bude prvi na merdevinama koje vode u Premijer ligu na dohvat ruke, ali onda je sudija podigao svoju i pokazao Marku Moti crveni karton u finišu prvog poluvremena, zatim njom pokazao na belu tačku i pred Votfordom je bilo da sa igračem manje izvuče nešto sa derbi gostovanja Derbiju... I na kraju je uspeo – 2:2 (1:1).

Jokanović je u najavi meča engleskim medijima poručio da nije došao iz supermarketa, već iz sveta fudbala, a to je i dokazao izborom ekipe pošto je u prvih 11 stavio trojicu svojih najubojitijih napadačaMateja Vidru, Troja Dinija i Odiona Igala. To mu se i isplatilo.

Iako su Stršljenovi igrali prilično defanzivno i dozvolili rivalima inicijativu u 23. minutu su ih iznenadili i Vidra je presingom na protivničkoj polovini uzeo loptu rivalima, prosledio saigračima, a onda se uz dobru kretnju i dosta sreće našao u kaznenom prostoru sa loptom ispred sebe i golom na nemilosti, a pokazao je da milost nema, i to 13. put ove sezone.

Votford je u tom trenutku preuzeo prvo mesto na tabeli zbog bolje gol razlike od Midlzbroa, ali je Mota u 44. minutu oborio Džonija Rasala u kaznenom, a Daren Bent je sa bele tačke postigao osmi gol u poslednjih 11 utakmica, iskupio se za propuštenu priliku iz 15. minuta i vratio Aurelju Gomešu za prvi dobijen duel. Italijan sve to pratio iz svlačionice. Sedmi put da igrači Votforda ranije završavaju mečeve po naređenju sudije ove sezone, rekord Čempionšipa dele sa fudbalerima Fulama.

Brojčano nadmoćni domaćin je krenuo u pravu ofanzivu, bod ih je vratio na šesto mesto, a Gomeš ih je svojim odbranama tu i držao. Sve dok nisu proradili geni Toma Insa, kada je naslednik legende Premijer lige Pola promešao odbranu rivala, testirao kvalitet krampona kopački svojih čuvara i onda gađao suprotni ugao nedostižan čak i za bivšeg golmana Totenhema. U 57. minutu gostujući navijači su morali da gledaju jezik mladića koji je letos odbio transfer u Inter.

Domaćinima je u umu već bio i napad na prva dva mesta na tabeli, ali je Adlen Gedijura dokazao da on ipak bolje gleda u budućnost i uputio savršen pas u prostor za Odiona Igala, a član napadačkog trija Votforda je spoljnim delom stopala pokazao da ubov Stršljenova strašno boli.

Englezima je sada sigurno jasno da Jokanović ne dolazi iz supermarketa. A do kraja sezone će imati prilike da se popne na vrh tih skupocenih  merdevina koje vode u Premijeršip.