""

Kajzer na čelu Cvajte, Pauli demolirao Berlince!

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.10.14. | 15:01

Na Fric Valteru lagano pao Karlsrue, Union prošao kao bos po trnju u Hamburgu

Kajzerslautern je novi lider nemačke Cvajte, možda tu ne ostane nakon sutrašnjih mečeva, ali će bar na jedan dan biti u prilici da se šepuri na samom vrhu. Ekipa Koste Runjaića je na svom Fric Valteru lagano savladala Karlsrue i još jednom pokazala da će ove godine biti ozbiljan kandidat za povratak u Bundesligu – 2:0 (2:0).

Domaće su do trijumfa predvodili Srđan Lakić i Marsel Gaus, koji su zabeležili po gol i asistenciju. Prvo je Lakić u 20. minutu matirao Orlišhojzena, dok je 15 minuta kasnije to učinio i njegov kolega iz navale.

Gosti su bili potpuno bezopasni u ovom meču, ovo im je već treći vezani poraz, pa su uspeli da poprave odličan utisak sa samog početka sezone.

Sankt Pauli je na svom terenu demolirao Union Berlin – 3:0 (1:0). Note je u 23. minutu pogodio iz jedanaesterca,  gosti su u tim trenucima ostali bez isključenog Jopeka, ali su se držali do samog finiša kada im je svaku nadu srušio Ratkovski (73. minut).

Dva minuta pre kraja meča tačku na ubedljiv trijumf ekipe iz Hamburga stavio je Verhok.