""

Keln je katastrofalan! Pet golova u Dortmundu i gol razlika 1:12 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.09.17. | 20:00

Očajna forma ekipe Petera Štegera - 5:0

Ako je neko veliko razočaranje nemačkog fudbala u ovoj sezoni, onda je to Keln. Ekipa Petera Štegera doživela je katastrofalan poraz u Dortmundu od sjajne Borusije (5:0), pa je nakon četiri odigrana kola zakucana za dno tabele bez osvojenog boda i užasnom gol-razlikom 2:11.

Sa druge strane sastav Petera Boša nema primljeni gol, a trenutna gol razlika 10:0 deluje više nego imponzantno. Milioneri su u ovaj meč ušli nakon dva neuspeha, remija sa Frajburgom u Bundesligi (0:0), ali i porazom od Totenhema u Ligi šampiona, ali im to nije smetalo da odigraju jedan izuzetno efikasan i dobar meč.

Da bi Keln mogao da doživi novi izuzetno neprijatan poraz bilo je jasno već u drugom minutu kada je Maksimilijan Filip doveo domaćina u vođstvo. Ipak, mreža Kelna je mirovala sve do prvog minuta nadoknade prvog poluvremena kada je Papastatopulos duplirao prednost Milionera.

Na ta dva gola u drugom poluvremenu se sa još dva nadovezao raspoloženi Obamejan, dok je konačan rezultat postavio Filip svojim drugim pogotkom na utakmici.

Kel će očajnu situaciju pokušati da popravi u sredu protiv Ajntrahta na svom terenu, posle čega ga čeka gostovanje Hanoveru, a onda i utakmica sa Crvenom zvezdom na Rajn Energi stadionu.