Vreme čitanja: 2min | ned. 02.09.18. | 18:34

Tim iz Roterdama popeo se do trećeg mesta...

Fajenord je tamo gde pripada, ili bolje reći gde se najčešće nalazio poslednjih godina, odmah uz PSV i Ajaks, a Robin van Persi podsetio je na najsvetlije trenutke svoje karijere

U poslednjem susretu 4. kola holandske Eredivizije tim iz Roterdama mučio se dobrih sat vremena, da bi u finišu uspeo da slomi otpor Brede i dođe do treće vezsne pobede. Kiks iz prvog kola protiv De Grafšapa polako tone u zaborav...

Fajenord je poveo u 24. minutu posle akcije Stivena Bergajsa i Van Persija. Bergajs je lepo uneo loptu u šesnaesterca, rolnuo onako šmekerski, a onda kao na tacni poslužio iskusnog napadača. Breda je brzo izjednačila sa beler tačke i tim rezultatomn otišlo se na odmor.

Komičan gol u 62. minutu, zapravo autogol, kao da je slomio moral gostiju. Van Persi je ponovo bio "mirođija". Posle jedne duge lopte nekadašnji napadač Mančester Junajteda gađao je glavom ne gledajući ka golu, lopta je pogodila u prečku, pa potom u nogu golmana Brede Van Lera i odbila se u mrežu. Desetak minuta kasnije sve je bilo rešeno. Van Persi se najbolje snašai u šesnaestercu i pogodio za 3:1.

Do kraja utakmice Viljena podiže na 4:1, pa Te Vrede ublažava i obezbeđuje Bredi častan poraz...

HOLANDIJA 1 - 4. KOLO

Emen - De Grafšap 1:1 (0:0)

Venlo - Herenven 1:1 (0:1)
Ekscelzior - Den Hag 2:4 (0:2)
PSV - Viljem 6:1 (4:0)
Fortuna - Utreht 1:1 (0:0)

Groningen - Cvole 0:1 (0:0)