""
""

Kopenhagen drhtao protiv Žiline, Kukeši prosuo sve protiv Šerifa (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 19.07.17. | 21:25

Albanski predstavnik imao 2:0, pa i penal, ni to nije dovoljno da prođe u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona

Gosti iz Slovačke su na prilično neočekivan način otvorili utakmicu, golom Jusufa Otubanđa u 19. minutu. Već tada je moglo da se nasluti da Danci neće moći rutinski da se prošetaju do sledeće runde takmičenja.

Domaće navijače umirio je pogodak slovenačkog internacionalca Benjamina Verbiča u 48. minutu iz penala. Taj gol je praktično osigurao dalji plasman domaćina.

Ipak, ni u završnici utakmice nije moglo lako i bez stresa za navijače Kopenhhagena, pošto je u 66. minutu Filip Kasa ponovo doneo prednosti Žilini.

I nikome nije bilo svejedno od tog trenutka, jer je slovačkom šampionu bio potreban još samo jedan gol za produžetke.

Srpski internacionalci Uroš Matić i Andrija Pavlović dobili su večeras priliku da igraju za Kopenhagen. Matić je na terenu bio do 65. minuta kada ga je zamenio Kvist, a Pavlović je dva minuta kasnije ušao na teren umesto Sotiriua.

Moldavski Šerif takođe je preživeo dramu u Albaniji, gde je izgubio od Kukešija sa 2:1, ali je prošao dalje zahvaljujući trijumfu od 1:0 u prvoj utakmici.

Tragičar u domaćem timu bio je hrvatski internacionalac Petar Pejić koji nije iskoristio penal u 81. minutu, u trenutku kada bi taj gol praktično odveo njegov tim dalje.

A nije delovalo da će sve poći po zlu za Pejića, jer je u 45. minutu upravo on doneo Kukešiju prednost od 2:0. Strelac prvog gola za albansku ekipu bio je Izair Ermini u 35. minutu.

Šerif se u prvom poluvremenu potpuno pogubio na terenu stadiona u Elbasanu, ali je uspeo da se vrati u život preko Sirila Bajale u 56. minutu. Inače, Šerif je imao dodatni problem od 77. minuta, kada je drugi žuti karton i isključenje zaradio De Nojer. Ipak, izdržali su gosti do kraja.