""

Mađari namučili Hrvatsku, Danska i Makedonija rutinski

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.01.17. | 23:01

Kiril Lazarov opet raspoložen sa 10 golova

Subota je definitivno bila dobar dan za favorite na Svetsom prvenstvu u rukometu u Francuskoj. Pobede u večernjim mečevima drugog kola tako su zabeležile i reprezentacije Hrvatske, Danske i Makedonije i zadržale perfektan učinak na turniru.

Najviše problema imala je Hrvatska koja je u duelu C grupe u Ruenu savladala Mađarsku sa 31:28. Posle izjednačenog prvog poluvremena, Hrvatska je uspela da dođe do tri gola prednosti, ali borbeni Mađari nisu odustajali. Ipak, kada je tri minuta pre kraja Luka Cindrić pogodio za 29:25 više nikakve dileme oko pobednika nije bilo.

Manuel Štrlek je predvodio Hrvatsku sa šest golova, a jedan manje postigao je Domagoj Duvnjak. Kod Mađara najbolji je bio Žolt Balag.

Rukometaši Danske su u D grupi u pariskom Bersiju lako izašli na kraj sa Egiptom i trijumfovali sa 35:28. Danci su vodili od početka utakmice i samo potvrdili kvalitet, odnosno ulogu jednog od glavnih favorita. Lase Svan dao je šest, a Kasper Mortensen pet golova. Jehija Elderas je sa šest golova bio najbolji strelac Egipta.

Selekcija Makedonije takođe je rutinski odradila posao u Mecu protiv Angole - 31:22. Očekivano, raspucao se Kiril Lazarov koji je postigao čak 10 golova, a Seržo Lopes je bio petostruki strelac u Angoli.