""

Najbolja partija Aleksandra Kataija od dolaska u Španiju! Asistencije, lopte ispod zemlje – magični Alaves u Hihonu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.02.17. | 18:03

Tim iz Baskije lako do trijumfa na gostovanju Sportingu – 4:2

To je pravi Aleksandar Katai! Nije bilo prepoznatljive magije u njegovoj večerašnjoj partiji u Hihonu, ali defanzivci Sportinga mogli su da osete kako je bilo njihovim kolegama po poziciji u Superligi prošle godine. Reprezentativac Srbije se vratio u startnu postavu Alavesa (tek drugi meč u prvih 11), a tim iz Viktorije je brutalno promaršio kroz Hihon – 4:12

Jesu strelci bili Sobrino, Santos i Mendes, ali kreativni momak iz Srbobrana je pružio ubedljivo najbolju partiju od dolaska u Španiju. Možda i naterao Maurisija Pelegrina da mu u kontinuitetu pruža šansu. Nekadašnji član Crvene zvezde je dobio priliku u startnih 11 umesto Dejversona, a na poverenje je odgovorio već u desetom minutu.

Odlično je Katai povukao kontru Alavesa u desetom minutu, a onda pasom u dubinu kao na tacni poslužio Sobrina za vođstvo gostiju.

Učestvovao je u akciji koja je prethodila pogotku Santosa iz penala, ali prava je šteta što je pet minuta kasnije Mendosa bacio pod noge Kataijevu kreaciju. Srbin je ponovo povukao loptu i pasom ispod zemlje, pored trojice igrača Hihona spojio sa golom Mendesa. Nije vredelo. Usledio jec šut pored gola, mada se Mendes iskupio nedugo zatim pogodkom iz još jednog penala.

Hihon je uspeo golom Traorea samo na kratko da smanji rezultat.