"Vasilis Spanulis"

Nije kraj dok Spanulis ne da završnu reč! Nije ga bilo 36 minuta, a onda je izrešetao koš Nižnjeg!

Vreme čitanja: 2min | čet. 12.02.15. | 19:15

Grčki as praktično se aktivirao tokom poslednja četiri minuta utakmice, kada je ubacio 11 od ukupno 13 poena...

Vasilis Spanulis

Činilo se kao da se Nižnjem smeši velika pobeda nad Olimpijakosom i beg u gornji deo tabele, ali nije tako mislio i Vasilis Spanulis! Alfa i omega crveno-belih iz Pireja imao je poslednju reč u novom, šestom trijumfu evropskog giganta i tako još jednom pokazao zašto je jedan od najboljih igrača na evropskoj košarkaškoj sceni - 91:82 (24:24, 17:18, 22:24, 28:16)!

Gotovo punih 36 minuta Spanulis se nije primetio na parketu, imao je svega dva poena, pet asistencija i pet promašenih šuteva za tri poena... A onda, u trenutku kada je Nižnji imao prednost rezultatom 78:76 raspalio je dalekometni hitac koji je udario u "žicu" odbrane domaćina i potpuno pomutio njihovu koncepciju. Do kraja susreta uspeo je da ubaci još osam poena, ali i da ogromnim angažovanjem u realizaciji defanzivnih zadataka ostavi prepoznatljiv otisak, kojim je uništio svaku nadu ruskog tima da može do iznenađenja.

Najefikasniji igrač Olimpijakosa ipak je bio Jorgos Printezis sa 20 poena, koji je zajedno sa Brentom Petvejom (12p, 6sk), Otelom Hanterom i Tremelom Dardenom, koji su dodali po deset poena, držao sve konce u igri grčkog sastava, sve dok gazda nije rekao svoje. Na drugoj strani fantastični Artsiom Parakhuski imao je 25 poena i 11 uhvaćenih lopti i još jednom je bio ogromna, gotovo nepremostiva prepreka za protivničke odbrane. Tejlor Ročesti ubacio je 18, a Tarens Kinzi 11 poena.