""
""

Olić za bod Volfzburga i Mihinu brigu

Vreme čitanja: 2min | pet. 15.03.13. | 22:40

Golom u 51. minutu Hrvat doneo bod svom timu protiv Fortune i potvrdio da je u dobroj formi

Sjajan meč sa puno uzbuđenja odigrali su Volfsburg i Fortuna. Na kraju podela plena – 1:1.

Gosti su poveli u 37. minutu golom Matisa Bolija. Bio je ovo šesti uzastopni susret u kojem Volfzbur nije uspeo da sačuva mrežu. Prvu šansu u drugom poluvremenu domaći tim je uspeo da realizuje. Ivica Olić je se sjajno oslobodio čuvara i , na asistenciju Orozka, pogodio za 1:1. Igrao se 51. minut kada je Hrvat matirao Gifera i pokazao da se nalazi u fenomenalnoj formi u poslednje vreme. Samo sedam minuta kasnije gosti su imali šansu za novo vođstvo, ali je Boli šutirao pored gola. Igra se, u tim trenutcima, rasplamsala i činilo se da je samo pitanje vremena kada će se mreže ponovo tresti. Najbliži tome su ponovo bili gosti. Robert Teše je, u 67. minutu, fenomenalno šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je prečka bila saveznik domaćeg tima koji je samo par minuta kasnije imao šansu preko Dosta. Međutim, lopta je otišla pored gola.

Veliko uzbuđenje viđeno je i u nadoknadi vremena kada je Fortuna propustila da odnese sva tri boda kad je Šahin šutirao, a Benaljio bio na mestu. Na kraju zaslužena podela bodova koja je Fortuni donela deobu 13. mesta dok se Volfzburg sa 31. bodom izjednačio sa Nirnbergom na 11. poziciji.