Ono, kad 20 puta šutneš na gol, a na kraju ostane 0:0...

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.12.15. | 18:50

Svonsi dominirao, ali nije uspeo da savlada Vest Hem

Jalov pokušaj Kija

Uzalud Svonsiju terenska dominacija, veliki posed lopte i šutevi na gol (20:10), ona danas nikako nije htela u gol Čekićara. Vest Hem se dobro branio i vratio se kući sa 15. bodom osvojenim na gostovanjima, ostavivši Labudove u zoni ispadanja.

A mogao je domaćin do trijumfa, može čak da se žali i zbog nedosuđenog penala u 63. minutu, kada je Korejac Ki možda pogodio u ruku defanzivca domaćih Kolinsa, a najbolju priliku za Labudove propustio je koji minut ranije Džek Kork koji je sjajno šutirao iz voleja sa ivice šesnaesterca, ali se golman gostiju Adrijan iskazao.

Na drugoj strani rezervista Ener Valensija je dobro gađao u 76. minutu, ali je Fabijanski bio na mestu, a poslednju priliku da donese trijumf Svonsiju imao je Islanđanin Sigurdson, koji je zaradio samo korner nakon pokušaja desetak minuta pre kraja.

U prvom poluvremenu Fabijanski je sjajnom paradom zaustavio šut Zaratea dok je Adrijan na drugoj strani imao sreće jer je Andre Aju bio neprecizan. Na kraju, Svonsi može da žali, jer nije danas imao gol igrača. Inicijativa koju su imali nije bila dovoljna da se sruši čvrsti tim Slavena Bilića koji je danas zabeležio četvrti uzastopni remi.