"Slavlje fudbalera Ajaksa predvođenih Šeneom"

Počelo kobno po Ajaks, završilo se slavljem u Lojvardenu, fantastična timska predstava (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.11.14. | 14:18

Kambur je poveo u prvom minutu utakmice, ali tim iz Amsterdama pokazao zavidan karakter do kraja meča

Slavlje fudbalera Ajaksa predvođenih ŠeneomFudbaleri Ajaksa savladali su ovosezonsku senzaciju Kambur u okviru 12. kola Eredivizije sa 4:2 posle preokreta.

Kambur je savršeno započeo ovaj meč i dokazao da svi treba da se plaše gostovanja na njihovom stadionu. Postigli su gol u prvom minutu preko Sebastijana Stebleckog na asistenciju Furđela Narsinga (brat Narsinga iz PSV-a). To je najbrži gol koji je neko dao Ajaksu u Erediviziji još od 2007. kada im je Ekscelzijorov fudbaler Mičel Pike ubacio pogodak posle svega 30 sekundi.

Nastavili su domaći da napadaju, pa je morao da briljira Jasper Silesen na golu gostiju.

Ipak, Ajaks nije dugo čekao kako bi došao do izjednačenja, pošto je u 18. minutu Arkadijuš Milik na asistenciju Bojlesena savladao golmana Nienhujsa.

Tada je Kambur u potpunosti pao, što je iskoristio Davi Klasen na asistenciju fantastičnog Lase Šenea. Šene je igrač Ajaksa koji je učestvovao u deset golova ove sezone, što je veći doprinos od bilo čijeg do sad.

Igra novog prvoligaša se skoro potpuno raspala, iako su imali dobru šansu i pred kraj prvog poluvremena, kada je pogođena prečka.

U drugom poluvremenu je igrao samo jedan tim, što je iskoristio El Gazi, koji je postigao dva gola. Jedan u 59. a drugi u 77. minutu. Tačnije, igrao je jedan tim i jedan igrač domaćih Bartolomeu Ogbeče. On je na sve načine pokušavao da savlada Silesena (šutevi, makazice), ali nije ga htelo sve do 94. minuta, kada je sa bele tačke uspeo da savlada rasploženog reprezentativca Holandije.