Pomračenje na stadionu svetlosti: Benfika za tri minuta ostala bez upisane pobede (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.03.19. | 23:12

Orlovi vodili 2:0 i pustili rivala da im odnese dva boda

Kakvo pomračenje na „stadionu svetlosti“! Benfika je imala 2:0 i to teško izborenih protiv Belenensesa u poslednjem meču 25. kola, a onda je za tri minuta sve to prokockala. Kao da je neko ugasio svetlo Orlovima – 2:2.

Težak kiks je napravila Benfika, sada ima isti broj bodova kao ljuti rival Porto, a samo je više datih golova drži na prvom mestu. Uz to, ekipa iz Lisabona je prekinula niz od devet uzastopnih pobeda u prvenstvu.

Na kraju, žestok udarac doživela je Benfika i pred revanš osmine finala Lige Evrope, protiv Dinama iz Zagreba, u kojem će morati da juri 0:1 iz Maksimira.

Mučili su se domaći da dođu do gola Belenensesa bez najboljeg strelca lige, povređenog Harisa Seferovića. Najzad, u 55. minutu Žonas se odlično snašao u šesnaestercu posle centaršuta sa strane i doveo Orlove u vođstvo od 1:0. Kada je Samaris srećnim pogotkom povisio na 2:0, činilo se da je sva priča završena. A, onda je nastalo pomračenje...

Katastrofalnom reakcijom golman Vlahodimos je poklonio gol gostima za 2:1, da bi samo tri minuta kasnije, posle kolosalne greške Dijasa, Kikas maestralnim udarcem izjednačio na 2:2.

Igralo se u ostatku utakmice ispred šesnaesterca Belenensesa, ređali su se udarci Žote, Žonasa, pokušao je i Andrija Živković, koji je igrao u poslednjih 10 minuta, da donese preokret – nije vredelo.

(FOTO: Reuters)

PORTUGALIJA 1 - 25. kolo

Šaves - Rio Ave 1:1 (0:1)