Mišel Prudom

Prudomu drastično opao Standard

Vreme čitanja: 2min | čet. 01.11.18. | 19:52

Velikan iz Liježa poražen od najgoreg tima u ligi sa 3:1

Opasno su se srozali i Standard i Mišel Prudom u poslednje vreme, a novi šamar doživeli su na gostovanju u Varegemu protiv do ovog kola najgoreg tima na tabeli.

Zulte je nakon preokreta savladao goste sa 3:1 i pobegao sa samog dna, dok će legendarni belgijski golman morati dosta toga da objasni upravi narednih dana.

Najpre, kako je njegov tim posle vođstva koje mu je doneo Maksim Lestijen u 23. minutu naprasno izgubio volju za igrom i dozvolio rivalu da mu u nastavku spakuje tri laka gola i uzme sva tri boda.

Dva puta je iskusni Tunižanin Arabaui matirao Meksikanca Očou, a pre nego što je Senegalac Mamadu Sila potvrdio trijumf Zultea u 69. minutu. Nemoćno su fudbaleri Standarda gledali kako im domaći napadači cepaju mrežu, a i sam Prudom je nervozno šetkao kraj aut-linije.

Treći vezani meč bez pobede udaljio je Standard od vrha, trenutno su tek peti pa će narednih dana biti vatreno u Liježu.

BELGIJA 1 - 13. kolo