Toronto bez Kavaja rastavio Voriorse! Boston se šmekerski izvukao u Vašingtonu, Luka vodi Dalas ka plej-ofu (VIDEO)

Vreme čitanja: 5min | čet. 13.12.18. | 09:19

Dejvis 44, Mekolum 40, Danvidi 39, Irving 38, Vol 34 poena...

Prethodna noć u NBA ligi bila je maksimalno posvećena velikom okršaju Toronta i Golden Stejta, mada su na kraju navijači ostali uskraćeni za derbi i spektakl kao takav. Reptorsi su u Ouklendu rastavili aktuelnog šampiona na sastavne delove i slavili rezultatom 113:93, iako su igrali bez najboljeg igrača Kavaja Lenarda.

Odlični Lenard je ovaj susret morao da propusti zbog povrede desnog kuka, na šta se kasnije tokom utakmice nadovezao i Jonas Valančijunas, pošto je iščašio prst na ruci kada ga je zakačio Drejmond Grin, zbog čega se nije više vraćao na parket. Ali to nije sprečilo njihove saigrače da odigraju najbolju košarku u poslednje vreme i praktično rutinski dobio branioca titule. Lakše se diše kada je Kajl Lauri u svom elementu. Bio je kritikovan Lauri zbog slabih partija u poslednje vreme, što je direktno uticalo da Reptorsi neočekivano izgube nekoliko utakmica, ali prošle večeri bio je na visini zadatka. Toronto je predvodio sa 23 poena (9/18 iz igre, 2/7 za tri), a na to je upisao još dvanaest asistencija, pet skokova i tri ukradene lopte. Zajedno sa Seržom Ibakom, koji je pobedi doprineo sa 20 poena i 12 skokova, vodio je Toronto do prve pobede u Ouklendu još od 2004. godine!

Reptorsi su ovim trijumfom počistili Golden Stejt u ovoj sezoni, pošto su dobili i prvi okršaj u Kanadi. Iznenađujuće, utakmica je išla jednom trasom gotovo od prvog, do poslednjeg minuta. Voriorsi su samo nakratko u prvoj četvrtini imali vođstvo u svojim rukama, a kasnije su igrači Toronta preuzeli kontrolu utakmice i više je nisu ispuštali. Sve je i počelo strašnom serijom Toronta u prvih šest i po minuta utakmice. Lauri je otvorio sa tri hica, nadovezao se Ibaka sa šest poena, da bi Deni Grin i Fren Vanvlit dopisali po trojku za 22:9. Do poluvremena rezultat je iznosio 57:41 u korist gostiju, a Golden Stejt do kraja utakmice nije uspeo da priđe na manje od 12 poena zaostatka.

U redovima Golden Stejta 30 poena imao je Kevin Durant (13/22 iz igre), uz sedam uhvaćenih lopti i pet asistencija. Zanimljivo, ostali članovi prve petorke zajedno su ubacili 30 poena! Klej Tompson 14 (7/17 iz igre, 0/5 za tri), Stef Kari tek 10 (3/12 iz igre, 2/8 za tri), Kevon Luni četiri i Drejmond Grin dva poena.

U Vašingtonu ništa novo! Vizardsi su se odlično držali protiv Bostona, ali na kraju su se Seltiksi poslednji smejali i dobili težak meč nakon produžetka rezultatom 130:125.

Prvo ime utakmice, naravno, bio je Kajri Irving! Još jedna strašna partija jednog od najboljih plejmejkera današnjice i čak 38 poena (12/28 iz igre) pravo u lice Vizardsa.

Mnogo čudna utakmica u prestonici. Vizardsi su do poluvremena imali komotnih 11 poena viška, da bi onda lako dozvolili protivniku da se serijom 10:0 vrati u meč i praktično okrene situaciju u svoju korist. Boston je do samog finiša utakmice imao prednost, ali nije uspeo da je zadrži. Na tačno jedanaest sekundi pre kraja Bredli Bil iskoristio je uspavanost Bostonovih košarkaša i iz dva slobodna bacanja sebi stvorio napad iz kojeg je izvukao tri poena za produžetak. Markus Smart ga je faulirao, ovaj je otišao na crtu i realizovao prvo slobodno bacanje, da bi kod drugog uhvatio „otpadak“ i ispravio sebe dvojkom kojom je utakmicu odveo u dodatnih pet minuta. Tamo, ipak, domaćin nije imao šta da traži.

Na scenu je stupio Irving pucnjem sa gotovo deset metara, kojim je ubio Vizardse na 17 sekundi pre kraja! Bredli Bil i Džon Vol su pokušali da uzvrate istom merom, ali nisu uspeli, posle čega je Irving potvrdio trijumf sa dva uspešno izvedena penala.

Nešto ranije, tačnije na 39 sekundi do kraja, Irving je trojkom doneo dva poena viška Bostonu (125:123), ali je Vol bio precizan, pa se u završnih 30 sekundi ušlo sa izjednačenim rezultatom.

Osim Irvinga blistao je i Markus Moris sa 27 poena, dok je kod Vizardsa Vol imao 34 poena (14/26 iz igre, 1/5 za tri). Bostonu je ovo bila sedma uzastopna pobeda.

Derbi rukija pripao je Luki Dončiću! Dalas je na svom terenu pobedio Atlantu rezultatom 114:107, a Luka je meč završio s 24 poena (12/15 sa penala) i 10 skokova, uz šest asistencija, čime je ubeležio svoju trinaestu 20+ partiju u debitantskoj sezoni i u tom segmentu predvodi sve početnike u NBA. Njegov najveći takmac Tre Jang skupio je 24 poena i 10 završnih dodavanja, ali to nije bilo dovoljno da se Atlanta dočepa brejka. Najefikasniji igrač utakmice bio je Harison Barns sa 25 poena.

Ovim trijumfom Mavsi su prekunuli neprijatnu seriju od deset poraza od Hoksa, koja se proteže još od oktobra 2013. godine. Trećom reckom u nizu najavljen je i eventualni povratak Dirka Novickog na parket! Legendarni Dirkenštajn zbog operacije skočnog zgloba još nije zaigrao u ovoj sezoni, a prema predviđanjima američkih novinara, ovosezonski debi mogao bi da ima protiv Finiksa. Dalas u decembru zasad ima skor 5-1.

Samo dve noći pošto je u porazu od Bostona ubacio 41 poen, Entoni Dejvis je još jednom otišao u veliki plus! Strašni Dejvis odigrao je vrhunsku partiju protiv Oklahome u slavlju rezultatom 118:114! Na terenu je proveo gotovo 40 minuta i za to vreme skupio čak 44 poena (16/32 iz igre), uz još 18 skokova i po dve asistencije i ukradene lopte, te jednu blokadu! Odlično su ga ispratili Džulijus Rendl sa 22 poena i 12 skokova, odnosno Džru Holidej sa 20 poena i 10 asistencija.

Kod gostiju Pol Džordž je skupio 25 poena i 11 skokova, dok je Denis Šreder sa klupe doneo još 24 poena. Rasel Vestbruk i Stiven Adams dopisali su još po 20 poena.