Valensija materijalizovala Atletikov kiks, san o direktom odlasku u Ligu šampiona živi! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.05.15. | 20:58

Slepi miševi sada zaostaju četiri boda za još uvek aktuelnim prvakom Španije...

De Paul, Alkaser, Fuego

Za mnoge „13“ je nesrećan broj, ali za Slepe miševe „13“ je savršen broj! Upravo u toliko susreta na Mestalji fudbaleri Valensije nisu osetili gorčinu poraza u svim takmičenjima, a tako će ostati i posle rutinske pobede nad Eibarom - 3:1.

Ovim trijumfom ekipa Nuna Espirito Santa uspela je da iskoristi kiks Atletiko Madrida u subotu uveče i priđe na svega četiri boda od mesta koje naredne sezone direktno vodi u Ligu šampiona. A do kraja sezone ostalo je još samo tri kola...

Eibar je uspeo da izdrži sve nalete napadački nastrojenog protivnika tokom prvog kvartala susreta, ali u 25. minutu Nikolas Otamendi načeo je mrežu Ćabija Irurete i započeo golgeterski niz Valensije.

Mada, gosti su ponovo zaključali kapije svog dvora, pa je Valensija upala u „jurnjavu“ za ključem. A kako su brojne prilike pale u vodu, Dani Pareho uspeo je da „nategne“ praćku sa nekih dvadesetak metara i zatalasa mrežu po drugi put. Pitanje pobednika bilo je rešeno.

Međutim, domaćin se na tome nije zaustavio, već je nastavio u istom ritmu. Jurili su fudbaleri Valensije i treći pogodak na meču, tražili na sve načine, ali sve do pogotka Paka Alkasera u 71. minutu, posle odbitka Irureta je bio siguran. Ali, ne i dovoljno u ovoj šansi.

Na kraju, gosti su došli do zaslužene utehe - pogotka u finišu susreta, a strelac je bio Arubarena