""

Zaboravite krizu, Šalke ima ubitačnog Šefa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.11.16. | 19:24

Tim iz Gelzenkirhena rutinski savladao Verder sa 3:1

Ako je posle očajnog starta szone i pet vezanih poraza Šalkea postojala sumnja znanje trenera u Markusa Vajncirla sada je više nema jer je gigant iz Gelzenkirhena definitivno izašao iz rezultatske krize. Za to se pobrinuo sjajni Austijanac Alesandro Šef koji sa dva gola trasirao put Plavima u trijumfu nad Verderom od 3:1 i produženju serije od pet utakmica bez poraza.

Bio je mnogo bolji Šalke večeras, a primetno je da mnogo bolje igraju otkako se Austrijanac na klupi odlučio za prelazak u formaciju 3-4-2-1. U takvoj igri, po bokovima dominiraju Kolašinac i Šef, a ovaj drugi je večeras bio prosto neuhvatljiv za odbranu Verdera. Istina, skrivio je i penal iz kojeg je Gnabri smanjio rezultat u finišu prvog dela, ali se u nastavku sjajnim solo potezom iskupio i overio pobedu domaćina u 63. minutu.

Pored njega, sjajno je igrao večeras i Alžirac Bentaleb koji je procvetao od dolaska iz Totenhema i nastavio seriju golova u dresu novog tima. Srpski reprezentativac Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta za domaćine i bio je sjajan u kombinaciji sa iskusnim kolegama Naldom i Hevedesom

Verder je tek na momente pretio, daleko su Zeleni od kvaliteta Šalkea, pa su posle trećeg vezanog poraza ostali u zoni ispadanja i čini se da ni ova sezona neće biti mnogo drugačija od nekih ranijih za Zelene sa Vezera. Šalke se ovom pobedom pomerio ka sredini i 12. poziciji.