""
""

Zbogom tituli za samo 11 sekundi: Porto sada kuka, sruši ga hrabra Aruka! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.02.16. | 22:16

Fudbaleri i navijači Porta želeće što pre da zaborave ovo veče, a verovatno i celu sezonu. Zmajevi su na svom stadionu, gotovo praznom, izgubili od Aruke sa 2:1 u utakmici 21. kola Primeire i sada zaostaju šest bodova za vodećom Benfikom.

Aruki je ovo istorijska, prva pobeda nad Portom, a ova ekipa izgubila je svih pet dosadašnjih međusobnih okršaja.

Gosti su večeras uspeli i da postignu verovatno jedan od najbržih golova u istoriji portugalskog fudbala, pošto je Paragvajac Valter Gonzalez već posle 11 sekundi savladao Ikera Kasiljasa i iskoristio katastrofalnu reakciju domaće odbrane.

Mladi Južnoamerikanac bio je inače prva zvezda večerašnje utakmice, jer je u 66. minutu postigao i pobedonosni gol posle još jedne gluposti defanzivaca Porta.

Jedini pogodak na utakmici za domaće ekipu dao je Vensan Abubakar u 14. minutu, kada je još delovalo da Zmajevi mogu do uspeha.

Ovu utakmicu obeležio je i incident u kojem je u bolnici završio novinar Nuno Braga, pošto ga je udarila reklama posle centaršuta Jasina Brahimija. Portugalski kolega ipak je prošao bez ozbiljnijih posledica, ali je iz predostrožnosti predat lekarima.