""
""

Živ je Braunšvajg, umro nije! Ajntraht gazda Donje Saksonije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.04.14. | 17:34

Tinja nada u opstanak poslednjeg tima na tabeli Bundeslige, koji je u lokalnom derbiju savladao Hanover - 3:0

Još su živi snovi o opstanku Ajntrahta iz Braunšvajga. Doduše, žuto-plavi se i dalje nalaze na poslednjem mestu Bundeslige, ali su velikom pobedom nad lokalnim rivalom Hanoverom (3:0) produžili nadu da bi i od jeseni mogli da igraju u društvu najboljih nemačkih klubova.

Braunšvajg je u derbiju Donje Saksonije naneo poraz Hanoveru, čiji su fudbaleri očigledno podlegli pritisku i provokaciji domaćih navijača koji su im pre nekoliko dana na ogradi trening centra okačili mrtvog ovna, simbol gostujućeg kluba.

Taj detalj i frenetična publika na stadionu Braunšvajga predstavljali su vetar u leđa igračima domaćeg kluba koji su u razmaku od sedam minuta postigli dva gola i maltene do sredine prvog dela rešili pitanje pobednika. Bragu Hanovera otključao je najbolji igrač Ajntrahta, Dominik Kumbela, devetim golom u sezoni, da bi ubrzo Norvežanin Nilsen povisio na 2:0.

Nokautirani fudbaleri Hanovera nisu znali šta ih je snašlo, ako su nade u povoljan rezultat i postojale, razvijane su sredinom drugog poluvremena kad je crveni karton zaradio gostujući vezista Hofman, da bi Hohšajt u poslednjem minutu još jednom razgalio domaće navijače.

Bila je to treća vezana pobeda Braunšajga nad Hanoverom na svom stadionu, a ovaj tim ima sasvim izgledne šanse da se spasi najgoreg scenarija. Hamburger mu beži dva, Nirnberg samo bod, a rivali do kraja su mu Frajburg, Bajern (koji je obezbedio titulu), Herta, Augsburg i Hofenhajm...