Asano debitovao protiv niželigaša, za šest dana sledi Dortmund

Vreme čitanja: 1min | ned. 11.07.21. | 15:15

Japanac odigrao poslednji od četiri perioda od po pola sata

Potpisao je Takuma Asano pre tri nedelje trogodišnji ugovor sa Bohumom, a sinoć debitovao u prijateljskom duelu sa trećeligašem Verlom. Umesto uobičajenih dva puta po 45 minuta, rivali su odigrali četiri četvrtine po 30 minuta.

Bivši fudbaler Partizana je dobio priliku u završnih 30 minuta, kada je na snazi bio rezultat 3:3, isti onaj kojim je okončan susret. Samim tim, jasno je da će Japanac morati da sačeka na prvi gol ili asistenciju.

Poslednju takmičarsku klupsku utakmicu Asano je odigrao 29. aprila za Partizan protiv Proletera, a sa selekcijom Japana je sredinom prošlog meseca pobedio Kirgistan (5:1). u azijskim za kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo kada je i postigao gol. Nešto ranije, igrao je prijateljski meč sa Srbijom.

Za tri dana Bohum igra protiv još jednog niželigaša Bonera, a 17. jula protiv Borusije Dortmund sa kojom će ove sezone sastajati u Bundeseligi. Biće to nove prilike za Asana da se dodatno oslobodi u dresu novog kluba.