Asano otišao iz Partizana i izgubio mesto u reprezentaciji Japana

Vreme čitanja: 1min | čet. 26.08.21. | 11:03

Nema ga na spisku za septembarske mečeve

Možda će na kraju balade Takuma Asano istinski zažaliti što je pod okriljem noći, bez “zbogom”, zbrisao iz Partizana.

Japanac je propustio da odigra finiš prethodne sezone, u dobrom delu leta nije imao klub s kojim bi prošao cele pripreme, pa na kraju i kada je potpisao za Bohum, još nije uspeo da se izbori za pristojniju minutažu.

Epilog te priče je da je Asano ostao bez mesta u reprezentaciji Japana. Sa samo odigranih 117 minuta u novoj sezoni, bez gola, bez asistencije, za Takumu su se, barem do daljeg, zatvorila vrata državnog tima.

Na spisku pozvanih igrača za mundijalske kvalifikacije, za utakmice sa Omanom (2. septembar) i Kinom (7. septembar), nema Asana, već u napadačkoj liniji Japana su Juja Osako iz Kobea i Kjogo Furuhaši iz Seltika.

Asano je odigrao do sada 28 utakmica za Japan i postigao šest golova, a na poslednjem nastupu u junu protiv Kirgistana je bio strelac u pobedi od 5:1.