Cvajta: Od Kilove kontre nema spasa, Fortuninom nizu došao je kraj (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.02.21. | 22:27

Jedna serija je završena, druga i dalje traje

Neporaženog domaćina više nema, ali jedan gost je neprikosnoven. Holštajn Kil je naneo Fortuni u Diseldorfu prvi ovosezonski poraz (2:0) i sačuvao oreol neporaženosti na strani. U Cvajti se mnogo toga menja, pobeđivanje u kontinuitetu je nemoguća misija, pa otuda ne čudi nepregledna kolona timova koji biju bitke za promociju u Bundesligu.

Holštajn Kil je dobio Fortunu Diseldorf i potvrdio da spada u najuži krug kandidata za plasman u viši rang. Sastav Olea Vernera se trijumfom u Diseldorfu odaljio Fortunu od vrha tabele i vratio na treću poziciju. Grojter Firt mu ponovo gleda u leđa, a uz zahuktale Detelinare će Kilu glavni konkurenti biti Bohum i HSV.

Da će Fortuna teško odbraniti domaći teren i zadržati status jedinog neporaženog domaćina, bilo je jesno u 36. minutu. Aleksander Muling je namestio loptu na belu tačku i realizovao jedanaesterac. Gol u smiraj prvog poluvremenu uneo je pometnju u redovima domaćina. A već početkom drugog poluvremena Fortuna je počela da se miri sa neuspehom. Igrači Kila su izneli loptu iz svog kaznenog prostora, rešili su presing Fortune i krenuli da pletu. Ustremili su se ka golu domaćina, usledila je munjevita transformacija. Neuhvatljivi su bili gosti, izabranici Uvea Ruslera uspevali su da ih isprate samo pogledom, a Li Sungu pripala je ta čast da kruniše izvanrednu akciju Kila.