Dinamo video ono što zna cela Evropa: Sevilja ne igra fudbal četvrtkom, Sevilja dere (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 17.02.22. | 22:51

Modri imali šanse, postigli gol, ali glatko izgubili – 3:1

Napravio je prvorazrednu senzaciju Dinamo iz Zagreba prošle godine posle poraza od Totenhema u Londonu. Uspeli su da na Maksimiru stignu i prestignu Pevce, ali će im za sličan poduhvat u sudaru sa Seviljom biti potrebno još više snage i sreće. Šampion Hrvatske je na Sančez Pisuhanu video ono što odavno zna cela Evropa. Sevilja ne igra fudbal četvrtkom, Sevilja dere – 3:1.

Nije Dinamo odigrao lošu utakmicu u srcu Andaluzije. Uspeli su gosti da preko Mislava Oršića postignu izjednačujući gol, potom su se u nastavku „drznuli“ da jure veliki minus i imali nekoliko kolosalnih šansi. Međutim, i pored ogromnog iskustva igrači Dinama su spoznali da se velike greške na top nivo prosto okrutno kažnjvaju.

Sevilja je gotovo rutinski odradila posao, nije bilo naleta panike u redovima domaćina ni kada je Mislav Oršić poravnao rezultat posle velikog propusta Dijega Karlosa.

Vrlo autoritativno je počeo utakmicu domaćin. Nije se Sevilja uplašila ni prvog udarca Mislava Oršića. Napadala je iz svih oružja Sevilja i iskorstila olako prodatu loptu Dinama na svojoj polovini. Uspeo je Livaković da odbrani udarac Marsijala, ali je srušio zahuhtalog Gomeza. Penal je rutinski realizovao Ivan Rakitić.

Igrala je kao u transu Sevilja, bolje stajala na terenu. Međutim, iskoristio je Oršić veliki kiks Dijega Karlosa. Ispostavilo se da su samo razjarili igrače Sevilje. Samo 60 sekundi je trajao egal. Karakterističan napad izvela je Sevilja. Nekako se lopta odbila do Okamposa, koji šutirao i uz pomoć Petkovića pogodio Livakovićevu mrežu.

Ljuljala se odbrana Dinama u tim trenucima, i ubrzo je kanjena još jednim pogotkom. Ovog puta strelac je bio Marsijal.

Dinamo je na poluvremenu dobio veštačko disanja. I čak imao kolosalnu priliku. Jurić je posle odbrane Bona bio sam, ali je promašio.

LIGA EVROPE – ŠESNAESTINA FINALA (PRVI MEČEVI)

Barselona - Napoli 1:1 (0:1)