Dobrašinović krenuo pobedom, Obradović obradovao 3.000 Pazaraca

Vreme čitanja: 3min | ned. 27.08.23. | 19:52

Novi Pazar minimalcem srušio Železničar iz Pančeva - 1:0

(Od dopisnika Mozzart Sporta iz Novog Pazara)

Pobeda Novog Pazara na trenerskom debiju Siniše Dobrašinovića. U petom kolu Mozzart Bet Superlige, nošeni podrškom oko 3.000 gledalaca, Pazarci su slavili protiv Železničara sa 1:0 (1:0).

Novi strateg kluba sa obala Jošanice i Raške trijumfalno je počeo karijeru u Srbiji, dok promena na klupi ekipe iz Pančeva nije donela startnu radost novajliji u društvu najboljih. Aleksandar Linta nije uspeo da napravi rezultatski iskorak u odnosu na prošlogodišnji boravak u Radnik i kasniji u Mladosti GAT. Barem ne u Novom Pazaru.

Pesma domaćih igrača i navijača, koji su na kraju skandirali svojim ljubimcima, ali i svom bivšem miljeniku Mladenu Živkoviću, sada čuvaru mreže Železničara.

Odlučio je gol Marka Obradovića u smiraj prvog dela meča, a igrački je odskočio i njegov saigrač Mitar Ergelaš. Druga ovodezonska radost donela je Pazaru skok do sredine tabele, a Železničaru nove glavobolje.

Odmah drama na Gradskom stadionu, ali na tribinama pre početka utakmice. Jednom Novopazarcu pozlilo je na zapadnom sektoru, a lekarski timovi dva kluba munjevito su reagovali. Gromoglasan aplauz najlepša je potvrda dobro obavljenog posla.

Poslednja linija Plavih ponovo je doživela promene, što zbog promene formacije, u kojoj je sada jedan centralni bek manje, što zbog povrede Nemanje Kojčića i još uvek rekovalescentnog stanja Ensara Brunčevića. Takođe, za poziciju ispred golmana Nikole Mirkovića više ne konkuriše Aleksandar Šušnjar, koji se pozdravio sa dosadašnjim klupskim drugovima i potpisao sporazumni raskid.

Prvo poluvreme proteklo je bez većih uzbuđenja, sve do sudijske nadoknade. Ergelaš je napravio dobre stvari po desnoj strani, pravovremeno uposlio Nikolu Karajlajića, a onda je usledio idealan centrašut za Obradovića. Napadač domaćina stigao je do drugog gola u sezoni, ovog puta glavom - 1:0.

Do tada gotovo da se ništa nije dešavalo. Železničar je blago zapretio iz slobodnjaka Dušana Pantelića sa preko 25 metara već u drugom minutu, kada se istakao Nikola Mirković. Pet minuta kasnije je Abdulaj Sise u šesnaestercu izblokirao Darija Grgića, da bi u 23. minutu probao i Lazar Romanić.

Pazar je na isteku 12. minuta mogao nešto više preko Ergelaša, a u 14. je tukao i Karaklajić. Obe situacije u kaznenom prostoru Pančevaca rešio je Živković. Ergelaš je u 25. minutu nišanio u Živkovića. Do odmora beležimo još akciju Uroša Lazića u 30. i nematerijalizovan centaršut Ergelaša u 38. minutu.

Lintini puleni krenuli su nešto odlučnije u nastavku, ali teško su dolazili do pozicije iz koje bi mogli konkretnije da ugroze Mirkovića. Pazarci su u 64. minutu podgrejali temperaturu nakon centaršuta Ebenezera Anana i trzaja glavom rezerviste Alekseja Golijanina iz neposredne blizine, što je prilično lako zaustavio Živković.

Adetunđi Rasak Adešina je u 80. minutu sa oko 20 metara ispalio nedovoljno nezgodan hitac za Živkovića.

Od retkih konkretnih pokušaja igrača Železničara u finišu, izdvajamo udarac preko prečke momka sa klupe Aleksandra Đorđevića u 86. minutu. Dva minuta docnije, na drugoj strani sličan epilog doživeo je pokušaj iz kontre Ergelaša.

Mrežu Železničara u 89. minutu zatresao je Nikola Bogdanovski, ali je procenjeno da se radilo o ofsajdu. Velikih 1:0 za Novi Pazar, uoči gostovanja aktuelnom šampionu Crvenoj zvezdi.