Ohi (©AFP)
Ohi (©AFP)

Gol Ohija, dva Lemajića i trnovit debi Miloševića u Olimpiji (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 22.07.21. | 20:00

Budući napadač Crvene zvezde nastavio da rešeta, efikasan i nekadašnji špic Inđije i Napretka. Olimpija se mučila sa Maltežanima

Veliki posao na putu ka trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije obavili su fudbaleri Šljonska (4:2 protiv Ararata u gostima), Astane (2:0 protiv Arisa kod kuće), Moldea (3:0 protiv Serveta kod kuće) i RFS-a (3:0 protiv Puškaš Akademije kod kuće).

Savo Milošević je debitovao u zvaničnim mečevima na klupi Olimpije, a dobro se preznojavao kraj aut-linije gledajući kako se njegovi igrači muče da savladaju maltešku Birkirkaru. Otpor gostiju slomljen je tek u 78. minutu, pogotkom novajlije Mustafe Nukića. Posed lopte bio je 64:36 odsto u korist Ljubljančana, što dovoljno govori o tome ko je imao glavnu reč tokom meča. Bivši trener Partizana, ipak, ne može da bude zadovoljan realizacijom svog tima, jer su od 10 šuteva igrači Olimpije samo dvaput poslali loptu u okvir gola. Na drugoj strani, gosti su imali pet pokušaja, ali nijedan da bi Nejc Vidmar morao da interveniše.

Za lepu zalihu RFS iz Rige pobrinuo se Darko Lemajić. Bivši napadač Inđije i Napretka bio je dvostruki strelac u pobedi nad rumunskom Puškaš Akademijom. Prvo posle odličnog skoka u 8. minutu, a onda i iz penala u 25. U međuvremenu je pogodio i Frejzenbihle u 18. minutu posle kornera, tako da su domaćini već do odmora stekli veliku prednost, koja se do kraja nije menjala.

Budući napadač Crvene zvezde Ohi Omoidžuanfo golgetersku seriju iz norveškog prvenstva nastavio je na međunarodnoj sceni. Svoj 20. gol u 26 utakmica za Molde ove godine dao je u 32. minutu duela sa švajcarskim Servetom. Bilo je to za vođstvo 2:0, a do kraja je domaćin postigao još jedan pogodak.

Ohi se u strelce upisao posle centaršuta iz kornera, ostavši usamljen na drugoj stativi. Pomalo srećno stigla je lopta do njega, ali je pokazao odličan refleks i koncentraciju, te iskoristio šansu koja mu se ukazala. Šteta je što se tek u januaru priključuje crveno-belima. Posle prve dve utakmice sezone jasno je da bi bio od ogromne koristi Dejanu Stankoviću.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE – 2. KOLO (PRVI MEČEVI)

Domžale - Honka 1:1 (0:0)