Momenat pošto je Čalhanoglu izveo penal (©AFP)

Haos u Torinu: VAR za penal, pa da se ponovi isti zbog nestrpljivog De Lihta, umalo tuča kraj klupa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.04.22. | 21:44

Ščensni prvo odbranio penal Čalhanogluu, a onda je Turčin u novom izvođenju bio precizan, Inter na poluvremenu vodi sa 1:0

Završnica prvog poluvremena velikog derbija u Torinu pretvorio se u pravi haos! Sudija Masimilijano Irati je u samo nekoliko minuta pogubio sve konce i utakmica se pretvorila u potpuno rasulo koje je umalo dovelo do tuče između ljudi na klupama dva tima.

Nemiri kraj terena nastali su zbog onoga što se dešavalo u 45. minutu. Gotovo celo poluvreme Juventus je držao Inter u gardu i sabijenog na svoju polovinu, a onda su gosti iz Milana bukvalno iz prve situacije dobili šansu da zatresu mrežu. Denzel Damfris našao se na samoj ivici kaznenog prostora kada se našao u "sendviču" između Aleksa Sandra i Alvara Morate koji ga je nagazio po desnoj nozi. Brzonogi Holanđanin je pao na travu držeći se za mesto gde je pregažen, a iako je sudija Irati prvo ostao bez reakcije, ubrzo su reagovale njegove kolege iz VAR sobe i tada je počela cela situacija ozbiljno da se zakuvava.

Nekoliko minuta, možda čak i predugo trajala je neizvesnost, pregledanje video snimka i konsultacija sa kolegama iz VAR sobe posle čega je glavni arbitar ipak pokazao na belu tačku. Logično, svi u Juventusu bili su nezadovoljni Iratijevom odlukom, a potpuni haos nastao je samo nekoliko trenutaka kasnije. Hakan Čalhanoglu preuzeo je odgovornost i pucao jedanaesterac koji mu je Vojćeh Ščensni zaustavio, ali je lopta ostala u igri. Pala je na peterac i Čalhanoglu je pokušao da se ispravi iz odbitka, ali su na njega naleteli Matijs de Liht, Denis Zakarija i Đorđo Kjelini, a u celom karambolu lopta je ipak završila u mreži!

Dok su se fudbaleri Intera radovali, Juventusovi uključujući i kompletnu klupu protestovala je, a Irati je odmah u roku od nekoliko sekundi pokazao da gol ne važi zbog - faula u napadu! E, tada je umalo došlo do tuče ljudi iz dva kluba koji su bili u svojim zonama, dok su igrači oba tima bili oko glavnog sudije, čekajući konačnu presudu. Usledila je nova drama, neizvesnost i konfuzija jer je Irati u dosluhu sa kolegama preko audio veze prvo svirao faul, pa onda pokazao nesigurnost, da bi posle nove reakcije VAR sobe objasnio da će se penal ponoviti zbog toga što je De Liht bio nestrpljiv i prebrzo ušao u šesnaesterac. Pre nego što je Čalhanoglu uputio udarac. Tu je Maks Alegri poludeo, bacio sako na travu i temperatura je porasla, do tačke ključanja!

Momenat kada De Liht ulazi u kazneni prostorMomenat kada De Liht ulazi u kazneni prostor

Na kraju je Turčin opet izveo kazneni udarac, golman Juventusa ga je pročitao, ali ovog puta nije mogao da mu zaustavi šut. Inter je definitivno slavio, u Juventusu bili izuzetno besni.

Mnogo će se pričati o poslednjih deset minuta prvog dela...